Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy - firmy Północ Nieruchomości
Reklama Stachniuk Optyk

Dołącz do terytorialsów

Każdy, kto nie był w wojsku, a chciałby spróbować swoich sił i zdobyć cenne doświadczenie, będzie miał taką możliwość. Obrona Terytorialna zaprasza na najbliższe rozmowy kwalifikacyjne dla ochotników. Odbędą się one już 12 i 13 kwietnia w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Chełmie.
Dołącz do terytorialsów

- Na rozmowy kwalifikacyjne w Chełmie zgłosiło się już blisko 60 osób. Ci, którzy spełnią wymogi formalne, niebawem rozpoczną intensywne szkolenia i mają szanse zasilić szeregi 24. Batalionu Lekkiej Piechoty w Chełmie - informuje kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. - Rekrutacja do chełmskiego batalionu jest wciąż otwarta i ochotnicy cały czas mogą zgłaszać się do służby.

Aktualne informacje na temat terminów i procedur naboru można znaleźć na stronie internetowej WKU w Chełmie. Warto również odwiedzić stronę poświęconą Terytorialnej Służbie Wojskowej – www.terytorialsi.mil.pl

24. Batalion Lekkiej Piechoty zlokalizowany jest w Chełmie i obejmuje powiaty: chełmski, krasnostawski, włodawski, świdnicki i łęczyński. Batalion ten wchodzi w skład 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej i liczy już ponad 400 żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej, w tym ok. 150 żołnierzy rezerwy.

- Do zadań terytorialsów z Chełma należy obrona i wsparcie lokalnej społeczności w czasie wojny, kryzysu, jak i w obliczu innych zagrożeń niemilitarnych, takich jak: katastrofy i klęski żywiołowe - tłumaczy kpt. Stanula.

Do wojska może dołączyć każdy w wieku 18-63 lat (w przypadku oficerów i podoficerów) oraz 18-55 lat (w przypadku szeregowych), kto przejdzie pomyślnie postępowanie kwalifikacyjne. Podstawowe wymagania to, m.in.: posiadanie obywatelstwa polskiego, zdolność fizyczna i psychiczna do pełnienia czynnej służby wojskowej, pełnoletność, niekaralność, niepełnienie innego rodzaju służby wojskowej oraz nieposiadanie przydziału kryzysowego.

- W szeregach WOT mile widziane są osoby aktywne społecznie, jak i te, które dopiero szukają pomysłu na siebie. Ci, którzy chcą kontynuować rodzinne tradycje patriotyczne lub po prostu szukają przygody. Swoje miejsce znajdą tu również osoby pracujące, specjaliści z różnych dziedzin, jak i poszukujący zatrudnienia. Obrona terytorialna to miejsce dla młodych, energicznych i nieco starszych, z dużym doświadczeniem życiowym i zawodowym - zachęca rzecznik prasowy.


Teraz czytane:

Nasz dziennikarz dotarł do finału w "Jednym z dziesięciu" [TUTAJ]


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama