Chełm: Więcej parkingów pod Gmachem?

  • 11.04.2018, 07:48
  • DBEZ
Chełm: Więcej parkingów pod Gmachem?
Marcin Łopacki, radny powiatu chełmskiego i kierownik chełmskiej filii urzędu marszałkowskiego chce za pieniądze ze starostwa wybudować przed Gmachem nowe parkingi. Jego zdaniem, wystarczy 50 tys. zł, by utworzyć ok. 40 nowych miejsc.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że pod Gmachem w Chełmie brakuje miejsc parkingowych. Szczególnie odczuwają to interesanci urzędów mających swoją siedzibę w tym budynku. Wielu kierowców, po dłuższych poszukiwaniach, zostawia auta w miejscach niedozwolonych. Grożą za to wysokie mandaty.

Rowery miejskie w Chełmie? Jakie są szanse, że się pojawią? [SPRAWDŹ]

- Temat parkingu był już poruszany wielokrotnie i tak naprawdę nic z tego nie wynika. Pokusiłem się o przygotowanie koncepcji przebudowania dwóch chodników i utworzenia w ich miejsce parkingów - mówi Łopacki.

Nowe parkingi miałyby powstać wzdłuż dróg wyjazdowych z placu przed Gmachem. Piesi nie powinni na tym stracić, bo po przeciwnej stronie jezdni nadal będą chodniki. Nie trzeba usuwać  drzew. Zdaniem radnego, jego pomysł nie jest drogi, a może rozwiązać przynajmniej w części problem braku miejsc parkingowych. Niestety Gmach wraz z przyległym terenem nie należy do starostwa powiatowego. Administruje nim wojewoda.

- Nie piszmy pism. Proszę o zorganizowanie spotkania trójstronnego przedstawicieli powiatu, urzędu miasta i urzędu wojewódzkiego - apeluje Łopacki.

- Kilkakrotnie już występowałem do ministra infrastruktury i wojewody, że będziemy partycypowali w naprawach dróg i remontach, albo wręcz by oddano nam budynek z całością działki pod nim. Niestety żadna propozycja nie została przyjęta. Jeżeli chodzi o przejęcie budynku, nie ma takiej możliwości - mówi starosta Piotr Deniszczuk.

Jak podkreśla starosta, nie ma najmniejszego problemu, żeby wydać 50 tys. zł z budżetu powiatu na utworzenie miejsc parkingowych. Konieczne jest jednak porozumienie z władzami województwa.


Podobne artykuły:

Parking przy cmentarzu wygląda jak bagno [CZYTAJ]

DBEZ
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dvd
dvd 11.04.2018, 10:53
Należy zauważyć że większość samochodów stojących pod gmachem to samochody pracowników a nie petentów.

Pozostałe