Chełm: Festiwal Kolory Muzyki zdominują kobiety

  • 4.04.2018, 07:51 (aktualizacja 04.04.2018 07:58)
  • AN
Chełm: Festiwal Kolory Muzyki zdominują kobiety
Sarsa, Cleo i Kasia Kowalska to wokalistki, które prawdopodobnie wystąpią podczas tegorocznej edycji festiwalu Kolory Muzyki. Na liście potencjalnych wykonawców jest też Andrzej Piasek Piaseczny. Terminy już zarezerwowane, umowy czekają na podpisy.

Trzecia edycja festiwalu planowana jest w drugiej połowie lipca w trzy następujące po sobie weekendy. Pierwsze koncerty odbędą się 20 i 21 lipca. Kolejne 27 i 28 lipca oraz 4 i 5 sierpnia.

- Dzięki temu mamy trzy weekendy z dużymi plenerowymi wydarzeniami muzycznymi. Takie rozwiązanie spotkało się z uznaniem mieszkańców, co potwierdza frekwencja podczas koncertów w poprzednich edycjach – mówi prezydent Agata Fisz. – Oprócz tego, kontynuować będziemy organizację wprowadzonych nie tak dawno Muzycznych Studni oraz innych letnich wydarzeń artystycznych. W ten sposób zagospodarowana zostanie większość wakacyjnych weekendów.

W tym roku na plenerowej scenie zobaczymy co najmniej kilka gwiazd reprezentujących różne gatunki muzyczne.

- Dobór artystów nie jest łatwy, gdyż nie zależy tylko od ich honorarium i kosztów technicznych, ale w głównej mierze od wolnych terminów. Stąd, przed ustaleniem ostatecznej listy, prowadzimy rozmowy z wieloma menedżerami i muzykami – zdradza Małgorzata Paździor-Król dyrektor Chełmskiego Domu Kultury.

Wśród artystów, których już zarezerwował ChDK jest Sarsa. Prawdopodobnie po raz pierwszy chełmska scena gościć będzie również Cleo. Podczas Kolorów Muzyki będziemy mieli najprawdopodobniej szansę posłuchać także Andrzeja Piasecznego oraz Kasi Kowalskiej.

Katarzyna Krawczyk triumfuje w Bułgarii [CZYTAJ]

- Obecnie jesteśmy na etapie podpisywania umów z wykonawcami oraz pracujemy nad resztą repertuaru. Nie ukrywam, iż chcemy przygotować także autorskie wydarzenia muzyczne, nieco wzorowane na popularnym Opolu`80, ale w odmiennej formie i okresie historycznym. Szykujemy też coś dla miłośników muzyki folkowej. O szczegółach poinformujemy, gdy będzie to możliwe – dodaje dyrektor ChDK.

Nadal pod znakiem pytania pozostaje lokalizacja festiwalu. Samorząd w ubiegłym roku przeniósł imprezę z pl. Łuczkowskiego na skrzyżowanie przy kinie Zorza. Nie wszystkim się to spodobało, przede wszystkim narzekali na utrudnienia w komunikacji spowodowane zamknięciem dla ruchu samego centrum miasta. Gdzie będziemy bawić się w tym roku? Poinformujemy wkrótce.

A Wy kogo chcielibyście jeszcze posłuchać w Chełmie? Zachęcamy do oddania głosu w ankiecie!


Podobne artykuły:

Amfiteatr w Kumowej Dolinie zaczyna nabierać kształtów. Co się zmieni? [TUTAJ]

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ed
ed 5.04.2018, 19:39
dlaczego w nakiecie nie ma Ewy farnej saszan natalii szroeder margaret Sylwi przybysz ira spoko jest bo nie byli ale mesajah był bracia byli
M.F
M.F 5.04.2018, 17:00
Może kogoś dla młodzieży można zaprosić?
K.L
K.L 5.04.2018, 16:59
Sylwia Przybysz, idolka chełmskich nastolatek
M-ka
M-ka 5.04.2018, 15:19
Bracia byli w ubiegłym roku

Pozostałe