Poszukujemy dawcy dla Łukasza

  • 21.12.2017, 09:58 (aktualizacja 12.01.2018, 14:59)
  • MP
Poszukujemy dawcy dla Łukasza
Nie maleje wsparcie dla Łukasza Dudka, 23-latka z Chojna Nowego, zmagającego się z ostrą białaczką. W grudniu w II LO zorganizowano dla niego zbiórkę krwi oraz rejestrację w bazie dawców komórek macierzystych. Krew ciągle oddają też osoby, które mają nadzieję, że pomogą mu wrócić do zdrowia. Kolejną szansą na pomoc i znalezienie bliźniaka genetycznego dla Łukasza będą ponowne rejestracje w bazie DKMS organizowane w powiecie chełmskim.

W środę w Starostwie Powiatowym w Chełmie odbyła się również konferencja prasowa poświęcona kolejnym działaniom na rzecz Łukasza Dudka.

loadingŁaduję odtwarzacz...

- Większość osób słyszała, że szpik pobiera się z kręgosłupa, a zabieg jest bolesny i może doprowadzić do paraliżu, co jest absolutną nieprawda - mówiła na spotkaniu Ewa Nawrot, koordynator ds. rejestracji dawców DMKS. - Szpik pobiera się z talerzy kości biodrowej lub z krwi. Są to metody niezagrażające zdrowiu. Naszymi akcjami chcemy obalić te mity, a tym samym pomóc Łukaszowi oraz innym chorym osobom.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Okazji, aby znaleźć bliźniaka genetycznego dla Łukasza, w najbliższym czasie nie zabraknie. Rejestracje będą odbywały się w następujących miejscach i terminach: 7 stycznia w godz. 10 - 16 w Zespole Szkół w Siedliszczu, Zespole Szkół w Trawnikach oraz Urzędzie Gminy Wierzbica, 13 stycznia w godz. 18 - 21 w Chełmskim Domu Kultury, a 14 stycznia w TESCO przy ul. Lwowskiej w Chełmie (godz. 10 - 16) oraz w hali MOSiR przy ul. Granicznej (godz. 15 - 19). Zachęcamy do włączenia się w akcję Fundacji DKMS. Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego dawcy jest bardzo niskie. Jednak każda kolejna osoba to nowa szansa na to, że Łukasza uda się uratować.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe