Włodawa: Już jest płyta o Włodawie

  • 20.01.2022, 11:27
  • kk
burmistrzu8i członkowie zespołu prezentują płytę o włodawie Fot. Chór Ziemi Włodawskiego "Vlodaviensis"
11 stycznia odbyło się oficjalne przekazanie burmistrzowi miasta Wiesławowi Muszyńskiemu płyt z Kantatą o Włodawie. Towarzystwo Muzyki Chóralnej Vlodaviensis, we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców Kultury Nadbużańskiej, opracowało projekt dzieła muzycznego upamiętniającego historię naszego miasta, jego kulturę i tradycję.

Słowa do dziesięciu utworów wchodzących w skład kantaty zostały wybrane z bogatej twórczości włodawskich poetów. Muzykę, aranżacje na kwartet smyczkowy i fortepian, a także partie wokalne i chóralne do tych utworów przygotował magister sztuki muzycznej i dyrygent Chóru Ziemi Włodawskiej Vlodaviensis Marcin Obuchowski. Partie solowe wykonują mieszkanka Włodawy: Alicja Karpiuk i Marcin Obuchowski, zaś partie chóralne w podziale na cztery głosy Chór Ziemi Włodawskiej "Vlodaviensis".

Premierowe wykonanie kantaty odbyło się w 2019 r. podczas gali jubileuszowej z okazji 485-lecia nadania praw miejskich Włodawie. Wydanie płyty CD z kantatą „W kalejdoskopie wspomnień” zostało sfinansowane ze środków gminy miejskiej Włodawa.

Aby otrzymać płytę, należy zgłosić się do Towarzystwa Muzyki Chóralnej Vlodaviensis lub urzędu miasta.

Czytaj także: Bazar przy Sanguszki doczeka się remontu  

 

tutaj kupisz super tydzień

kk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe