Włodawa: Kładką nad zalew Okopiec

  • 16.01.2022, 11:07
  • Faj
człowiek patrzy w kierunku wody w zalewie
Włodawski ratusz szykuje się do kolejnej inwestycji, która sprawi, że nadbużańskie miasteczko będzie bardziej przyjazne turystom. Chodzi o teren na wyjeździe z miasta w stronę Orchówka, okolice zalewu Okopiec.

- Planujemy połączyć zalew z promenadą, która ciągnie się wzdłuż rzeki Włodawka, od ulicy Mostowej do Okunińskiej. Chcemy wybudować kładkę nad rzeką, taki ciąg pieszo-rowerowy, którym będzie można szybko przekroczyć rzekę - informuje burmistrz Wiesław Muszyński. - Niedawno nad Okopcem postawiliśmy wiatę, są ławeczki, na których można odpocząć za rzeką. Obok jest promenada. Chcemy to wszystko połączyć tak, by powstał kompleks rekreacyjno-odpoczynkowy dla mieszkańców okolicy, ale też odwiedzających Włodawę turystów.

W tym roku urząd planuje zainwestować w dokumentację techniczną inwestycji. Jeśli uda się przygotować projekt, prace budowlane mogłyby ruszyć w przyszłym roku.

- Jestem za, okolice Okopca są naprawdę malownicze, często spaceruję tamtędy z psem. Idę kawałek promenadą, a potem przez ogródki działkowe. Tędy najszybciej docieram nad zalew. Kładka ułatwiłaby sprawę. To dobry pomysł - uważa pani Barbara, która mieszka na obrzeżach Włodawy.

Czytaj także: Swańki wspominają karnawał

 

tutaj kupisz ewydanie

Faj

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe