Granicę w Zbereżu znów otworzą

  • 15.05.2017, 09:46 (aktualizacja 18.05.2017, 11:39)
  • TWA
Granicę w Zbereżu znów otworzą EDD w Zbereżu
Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa odbędą się w tym roku w dniach 11-15 sierpnia. Taką datę w ubiegłym tygodniu ustalili nasi samorządowcy w porozumieniu z ukraińskimi.

- W piątek, 11 sierpnia, odbędzie się tradycyjne powitanie na moście pontonowym, rozłożonym na rzece Bug przez żołnierzy jednostki z Dęblina. Nowością będzie to, że konferencja naukowa, która odbywała się po naszej stronie granicy, teraz planowana jest w Szacku na Ukrainie – wylicza starosta powiatu włodawskiego Andrzej Romańczuk.

Z kolei w sobotę odbędzie się Poleska Konferencja Biznesowa. W niedzielę w Zbereżu planowany jest festyn oraz wiele innych atrakcji towarzyszących temu wydarzeniu. Podobna impreza może być zorganizowana po stronie ukraińskiej. Poniedziałek i wtorek będą dniami przekraczania granicy Polski z Ukrainą.

Nie zabraknie również spływów kajakowych, rajdów rowerowych, czy biegów, które niemal każdego roku odbywały się z racji Dni Dobrosąsiedztwa.

Zdaniem starosty, termin imprezy w długi weekend sierpniowy jest bardzo trafiony. Uważa, że dzięki temu przyjedzie do Zbereża więcej turystów niż przed rokiem. Liczy również na kolejny rekord odpraw. Warto dodać, że podczas ubiegłorocznej edycji funkcjonariusze straży granicznej oraz izby celnej odprawili ponad 50 tys. ludzi.

Jest niemal pewne, że więcej będzie również Ukraińców, dla których z dniem 1 czerwca tego roku prawdopodobnie mają zostać zniesione wizy. Bardzo ułatwi to im przekraczanie granicy z naszym krajem.

- W związku z tym, w najbliższych dniach planuję jeszcze jedno spotkanie z przedstawicielami naszych służb mundurowych. Musimy doprecyzować wszystkie szczegóły, aby w maksymalny sposób zabezpieczyć teren i zapewnić bezpieczeństwo wszystkim, którzy będą uczestniczyli w naszej imprezie – tłumaczy Romańczuk.

Zobacz też: Chełm - miasto dobrych duchów. Znamy program imprezy!

TWA

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe