Samochodowe wraki staną do wyścigu

  • 29.05.2021, 08:09 (aktualizacja 29.05.2021, 15:30)
  • TS
Samochodowe wraki staną do wyścigu Fot. Włodawski Dom Kultury
Wystartowały zapisy do czwartego wyścigu wraków samochodowych „Wrak Race Włodawa”. Tak jak w poprzednich edycjach tej imprezy, w rywalizacji weźmie udział maksymalnie 40 ekip. Jest o co walczyć. W tym roku suma nagród pieniężnych wynosi 5 600 zł.

- Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Zainteresowanie wyścigiem jest bardzo duże, więc trzeba się spieszyć. Połowa miejsc jest już zajęta. Informacje dotyczące zgłoszeń można znaleźć na naszej stronie internetowej bądź na naszym facebooku – mówi Renata Włostowska z Włodawskiego Domu Kultury.

Wyścig wraków odbędzie się 19 czerwca na włodawskich błoniach. Wpisowe wynosi 300 zł. Jak co roku, na zwycięzców czekają nagrody pieniężne, rzeczowe oraz statuetki. Uczestnicy wyścigu otrzymają również pakiety startowe.

- Zwycięzca wyścigu wzbogaci się o 1400 zł. Z kolei osoby, które zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają odpowiednio 1100 zł i 900 zł. Nagrodzimy również „kobietę rakietę”, czyli najszybszą panią (600 zł) oraz „odpimpowaną furę”, czyli najlepiej wystylizowane auto (600 zł). Nowością w tegorocznym wyścigu będzie nagroda pieniężna „fair play” w wysokości 1 000 zł. Jej wyłącznym pomysłodawcą i fundatorem jest nasz nowy partner Auto West Włodawa z marką ECPS Group –informuje Łukasz Zdolski, dyrektor WDK. 

Poprzednim zmaganiom pod hasłem „Wrak Race Włodawa” towarzyszyły niezwykłe sportowe emocje, dlatego na tegoroczny wyścig włodawianie już zacierają ręce.

- Znów będzie można usłyszeć ten ryk silników. To coś, co mnie fascynuje – przyznaje Wiesław Matwiejczuk, który obserwował wszystkie dotychczasowe zawody.

Warto również nadmienić, że w skład sędziowski tegorocznego wyścigu wejdą doświadczone osoby zrzeszone w IPA Region Włodawa – międzynarodowym stowarzyszeniu osób, które pracowały w służbach mundurowych. To nowy partner czerwcowego wydarzenia.

- Szykujemy jeszcze jedną niespodziankę dla mieszkańców. Wiadomo już, że tegorocznemu „Wrak Race Włodawa” będzie towarzyszył trzydniowy zlot food trucków. Wszystko będzie zlokalizowane przy zbiorniku Okopiec – zdradza dyrektor Zdolski.

Przypomnijmy, że w poprzedniej edycji zwyciężył Marek Wójcik przed Tomaszem Siemaszko i Marcinem Sławińskim. Wśród pań najszybsza była Żaneta Rysio, zaś nagrodę za najlepiej „odpimpowaną furę” zdobył Hubert Mielniczuk.

Czwarty „Wrak Race Włodawa” organizują Włodawski Dom Kultury, Urząd Miasta Włodawa przy współpracy: OHP Włodawa, Stowarzyszenia Motocyklowego „Bractwo Trzech Granic”, IPA Region Włodawa, Komendy Powiatowej Policji we Włodawie, Auto West Włodawa z marką ECPS Group, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęły redakcje: Super Tydzień Włodawski oraz Radio Bon Ton.

TS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe