Pracownicy służby zdrowia nie palą się do szczepień

  • 30.12.2020, 09:02
  • TWA
Pracownicy służby zdrowia nie palą się do szczepień
Zaledwie jedna trzecia personelu włodawskiego szpitala zadeklarowała chęć poddania się szczepieniu przeciw COVID-19. Pozostali mają dodatkowy czas na przemyślenie tej kwestii.

Do niedzieli, 20 grudnia, szpitale węzłowe, których w Polsce jest 509 (wśród nich SP ZOZ we Włodawie), miały sporządzić listę swoich pracowników oraz personelu przychodni rodzinnych, aptek i Domów Pomocy Społecznej z terenu danego powiatu, którzy chcą poddać się szczepieniu. Zainteresowanych był tak mało, że termin ten został wydłużony o osiem dni. Spośród około 300-osobowej załogi włodawskiego szpitala, do środy, 23 grudnia, chęć poddania się szczepieniu zadeklarowało zaledwie około 100 osób. Większe zainteresowanie, pod względem procentowym, jest podobno wśród aptekarzy, stomatologów i załogi przychodni rodzinnych, ale szczegółowych danych nie uzyskaliśmy.

- Szczepienie jest dobrowolne, więc ja nie mogę nikogo zmusić do tego, aby się zaszczepił. Mam nadzieję, że osoby niezdecydowane przemyślą sprawę i zapiszą się na listę chętnych. Mają na to czas do 28 grudnia. Potem będziemy musieli wysłać zapotrzebowanie na szczepionkę – tłumaczyła w środę dyrektor SP ZOZ we Włodawie Teresa Szpilewicz.

Szczepienia rozpoczęły się w Polsce 27 grudnia, a kiedy skorzysta z nich personel włodawskiego SP ZOZ i wszystkich pozostałych jednostek leczniczych z naszego powiatu? Być może na początku stycznia.

- Zapotrzebowanie na szczepionkę musimy złożyć niezwłocznie po 28 grudnia. A kiedy ją otrzymamy, tego nie wiem. Nie mamy informacji, w jakiej kolejności będzie ona dystrybuowana do poszczególnych szpitali. Zapewnić mogę, że na rozpoczęcie szczepień jesteśmy przygotowani. Mamy wydzielone specjalne pomieszczenie, w którym będą się odbywały, oraz przeszkoloną kadrę. Jesteśmy gotowi, ale nie znamy konkretnych terminów – dodała dyrektor szpitala.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rety
Rety 31.12.2020, 08:20
Brawo, q..a elita intelektualna narodu.

Pozostałe