Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 18:05
Reklama

Starsi chcą podwyżki dla młodszych

Brzmi to jak słowa wsparcia, ale nie dajmy się zwieść pozorom. Według badań przeprowadzonych przez Uce Research i Syno Poland, blisko 40 proc. Polaków jest zdania, że najmłodsi stażem kierowcy powinni płacić wyższe OC. Ich zdaniem, szybko przełożyłoby się to na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
Starsi chcą podwyżki dla młodszych

Ankieta została przeprowadzona wśród ok. 1000 kierowców w wieku 18-80 lat. 38,6 proc. pytanych opowiada się za tym, żeby posiadacze praw jazdy mający mniej niż 25 lat płacili wyższe składki obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu. Przeciw takiemu pomysłowi jest 45,4 proc., pozostali nie mają zdania. Wśród zwolenników zwyżki prawie połowa jest zdania, że ceny OC dla młodych kierowców powinny zostać podniesione o 20-50 proc. Co dziesiąty z tej grupy ankietowanych idzie o krok dalej i uważa, że dobrze by było, gdyby podwyżka wyniosła nawet 80 proc.

Takie nastawienie doświadczonych kierowców bierze się stąd, że kolizje i wypadki na polskich drogach w znacznym stopniu są powodowane przez tych z krótszym stażem za kółkiem. 40 proc. ankietowanych jest zdania, że podniesienie cen składek skłoni młodszych zmotoryzowanych do bardziej odpowiedzialnej jazdy. Sami prowadzący badania tłumaczą natomiast, że gdyby podwyżka rzeczywiście doszła do skutku, początkujący kierowcy rejestrowaliby auta na starsze rodzeństwo lub rodziców, więc efekt byłby żaden. Według Uce Research i Syno Poland, lepszym rozwiązaniem jest zwiększanie świadomości jeszcze na poziomie zdawania uprawnień, a także wprowadzenie kursów doszkalających dla sprawców zdarzeń.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do BiałopolaAutor komentarza: ahchkoTreść komentarza: czemu nie dziwi, że Okuninka xDData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:05Źródło komentarza: Okuninka. Cztery kobiety pobiły się na dyskotece
Reklama
Reklama