Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Starsi chcą podwyżki dla młodszych

Brzmi to jak słowa wsparcia, ale nie dajmy się zwieść pozorom. Według badań przeprowadzonych przez Uce Research i Syno Poland, blisko 40 proc. Polaków jest zdania, że najmłodsi stażem kierowcy powinni płacić wyższe OC. Ich zdaniem, szybko przełożyłoby się to na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
Starsi chcą podwyżki dla młodszych

Ankieta została przeprowadzona wśród ok. 1000 kierowców w wieku 18-80 lat. 38,6 proc. pytanych opowiada się za tym, żeby posiadacze praw jazdy mający mniej niż 25 lat płacili wyższe składki obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu. Przeciw takiemu pomysłowi jest 45,4 proc., pozostali nie mają zdania. Wśród zwolenników zwyżki prawie połowa jest zdania, że ceny OC dla młodych kierowców powinny zostać podniesione o 20-50 proc. Co dziesiąty z tej grupy ankietowanych idzie o krok dalej i uważa, że dobrze by było, gdyby podwyżka wyniosła nawet 80 proc.

Takie nastawienie doświadczonych kierowców bierze się stąd, że kolizje i wypadki na polskich drogach w znacznym stopniu są powodowane przez tych z krótszym stażem za kółkiem. 40 proc. ankietowanych jest zdania, że podniesienie cen składek skłoni młodszych zmotoryzowanych do bardziej odpowiedzialnej jazdy. Sami prowadzący badania tłumaczą natomiast, że gdyby podwyżka rzeczywiście doszła do skutku, początkujący kierowcy rejestrowaliby auta na starsze rodzeństwo lub rodziców, więc efekt byłby żaden. Według Uce Research i Syno Poland, lepszym rozwiązaniem jest zwiększanie świadomości jeszcze na poziomie zdawania uprawnień, a także wprowadzenie kursów doszkalających dla sprawców zdarzeń.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama