Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 14:40
Reklama Reklama firmy Pomix

Koniec roku, koniec ułatwień

Jeszcze tylko do końca grudnia w wydziałach komunikacji obowiązuje 180-dniowy czas na rejestrację sprowadzonego samochodu. Ministerstwo Infrastruktury zaznacza jednak, że kierowcy nie mają powodów do paniki.
Koniec roku, koniec ułatwień

Przepisy wprowadzono w początkowych tygodniach pandemii, kiedy znaczna część urzędów i wydziałów komunikacji w całej Polsce została chwilowo zamknięta. Kierowcy otrzymali wtedy możliwość dopełnienia obowiązków rejestracji pojazdów w ciągu pół roku, a nie - jak wcześniej - w 30 dni. Ale od 1 stycznia 2021 r. znów będą mieli na to tylko miesiąc. Jeśli nie wyrobią się w terminie i nie zarejestrują auta na siebie, będą musieli liczyć się z karą nawet do 1000 zł.

Warto pamiętać, że w tej zmianie do poprzedniego stanu istotną rolę odgrywa data, o czym poinformował Szymon Huptyś, rzecznik Ministerstwa Infrastruktury. 30-dniowemu okresowi na rejestrację będą podlegać ci kierowcy, którzy sprowadzą auto już po 31 grudnia 2020 r. Wszyscy, którzy zrobią to tego dnia lub wcześniej, nadal będą objęci półrocznym terminem na dopełnienie formalności. Później czasu będzie mniej.

Miesięczny czas na rejestrację, o czym kierowcy również zapominają, dotyczy samochodów sprowadzonych z krajów Unii Europejskiej. Innymi słowy, jeśli pojazd zostanie ściągnięty z Azji, Stanów Zjednoczonych czy państw spoza Wspólnoty (np. Norwegii lub Szwajcarii), kierowcy nie grozi kara finansowa. Każde sprowadzone z zagranicy auto musi być natomiast sprawne i pozytywnie przejść badanie techniczne, ponieważ bez tego żadna rejestracja nie będzie w Polsce możliwa.

Kierowcom przypominamy, że w wydziale komunikacji Urzędu Miasta Chełm wizytę w sprawie rejestracji pojazdów i wymiany dowodu rejestracyjnego można umówić telefonicznie.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Miasto Chełm - pomyślcie o parkomatach w centrum i np. przy rynku na Popiełuszki bo to jest masakra. Od urzędu nie idzie nigdzie zaparkować w promieniu przynajmniej 1 kilometra.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 13:17Źródło komentarza: Chełm. Uwaga! Straż miejska zakłada blokady!Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Szkoda ze żabki nie stosują się do tego zakazu i nikt ich nie kontroluje czy napewno właściciel sprzedaje w śwtętaData dodania komentarza: 05.10.2022, 07:56Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitalu
Reklama
Reklama