Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Samochody będą droższe

Planujecie zakup nowego samochodu? Musicie spodziewać się więc tego, że w przyszłym roku możecie zapłacić za niego nawet o 10 proc. więcej. Niestety, spadek sprzedaży spowodowany pandemią, a także szeregiem nowych przepisów, zmusza producentów do nadrobienia strat.
Samochody będą droższe

Statystyki polskiego rynku motoryzacyjnego nie pozostawiają złudzeń. Od początku pandemii liczba rejestracji samochodów spadła aż o 27 proc. w stosunku do zeszłego roku. Z mniejszym popytem nie szło jednak w parze obniżenie cen, ponieważ producenci byli zmuszeni do rozwoju badań i technologii w zakresie dostosowania samochodów do kolejnych wymogów bezpieczeństwa oraz ekologii.

Zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej, od paru lat wszystkie nowe samochody nie mogą przekraczać określonej normy emisji spalin i dwutlenku węgla. Do tego dochodzi jeszcze konieczność instalowania w nich szeregu systemów minimalizujących zagrożenie, takich jak: wbudowany alkomat, system monitorowania senności, system rejestrujący zdarzenia na drodze, system awaryjnego hamowania czy utrzymania samochodu na pasie ruchu. To wszystko pochłania olbrzymie pieniądze, ale producenci muszą je wydać, żeby nie narazić się na jeszcze większe kary finansowe.

Wprowadzane przepisy i normy mają skłaniać kierowców do przestawiania się na samochody elektryczne lub hybrydy. Ci jednak nie garną się do tego, nie tylko ze względu na wciąż wysokie ceny, ale również niedostatecznie rozbudowaną infrastrukturę w naszym kraju, przede wszystkim w stacje ładowania. Biorąc pod uwagę rygorystyczne przepisy i wysokie kary za ich złamanie, można oczekiwać, że nowe auta z tradycyjnym napędem staną na równej półce cenowej ze swoimi ekologicznymi odpowiednikami.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama