Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Do sądu za jednorękich bandytów

Nielegalnie postawione maszyny zarekwirowali pogranicznicy z celnikami w jednej z knajp w gminie Dorohusk. Właściciel za prowadzenie gier hazardowych odpowie przed sądem.
Do sądu za jednorękich bandytów
Autor: Fot. NOSG Chełm

Prokuratura ma już w tej sprawie gotowy akt oskarżenia. Właściciel knajpy ma kłopoty, bo sąd może nałożyć na niego dużą karę.

Automaty zostały namierzone i zlikwidowane 2 września ubiegłego roku. Funkcjonariusze mieli sygnał, że w tym lokalu ludzie mogą pograć na jednorękich bandytach i postanowili to sprawdzić. Przejęli trzy nielegalne maszyny.

Mimo iż za urządzanie nielegalnych gier grożą surowe kary, amatorów tego biznesu – jak widać - wciąż nie brakuje.

Przypominamy, że osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych, kara pozbawienia wolności do trzech lat albo obie te kary łącznie. Niezależnie od tego są też kary administracyjne dla właściciela lokalu i organizatora gier - 100 tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu. Nawet tak wysokie kary nie zniechęcają do tego procederu, bo najwyraźniej zyski są wielokrotnie wyższe.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama