Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

To były bezpieczne wakacje

Pandemia oraz związane z nią ograniczenia okazały się mieć swoje dobre strony. Policja podkreśla, że w wakacje na polskich drogach znacznie spadła liczba zdarzeń z udziałem kierowców. Taką tendencję zaoobserwowano także na terenie miasta i powiatu chełmskiego.
To były bezpieczne wakacje

W naszym regionie wakacje były bardzo spokojnie w porównaniu do poprzednich lat.

- Odnotowaliśmy jedynie 15 wypadków, o 18 mniej osób rannych niż rok temu, zaś wszystkie zdarzenia obyły się na szczęście bez ofiar śmiertelnych - podkreśla komisarz Jarosław Jasina, naczelnik chełmskiej drogówki. - Zatrzymaliśmy 66 pijanych kierowców i rowerzystów, 101 kierujących straciło natomiast prawo jazdy, w tym 66 za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Podczas wakacji policjanci przeprowadzili również ok. 6000 kontroli samochodów osobowych, ciężarowych, autokarów, motorowerów i rowerów.

Poprawę bezpieczeństwa widać również w ogólnopolskich statystykach. Od początku lipca do końca sierpnia na drogach naszego kraju doszło do 5387 wypadków (13 proc. mniej niż w 2019 r.), w których zginęły 482 osoby (18 proc. mniej), a 6242 zostało rannych (15 proc. mniej). Do największej liczby zdarzeń doszło w województwie mazowieckim i małopolskim. Niestety, Polacy wciąż mają tendencję do zbyt szybkiej jazdy i wsiadania za kółko pod wpływem alkoholu. Podczas tegorocznych wakacji policjanci zatrzymali aż 22 000 nietrzeźwych kierujących. Na jazdę o 50 km/h w terenie zabudowanym pozwoliło sobie natomiast aż 12 570 zmotoryzowanych, czyli ponad 2000 więcej niż przed rokiem.

Policja apeluje do kierowców o stałą rozwagę na drodze. Zbliża się jesień, a to oznacza zwiększony ruch pieszych w pobliżu szkół, wcześniej zapadający zmrok, a także migracje zwierząt przez drogi przecinające teren lasów.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama