Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 18:07
Reklama

To były bezpieczne wakacje

Pandemia oraz związane z nią ograniczenia okazały się mieć swoje dobre strony. Policja podkreśla, że w wakacje na polskich drogach znacznie spadła liczba zdarzeń z udziałem kierowców. Taką tendencję zaoobserwowano także na terenie miasta i powiatu chełmskiego.
To były bezpieczne wakacje

W naszym regionie wakacje były bardzo spokojnie w porównaniu do poprzednich lat.

- Odnotowaliśmy jedynie 15 wypadków, o 18 mniej osób rannych niż rok temu, zaś wszystkie zdarzenia obyły się na szczęście bez ofiar śmiertelnych - podkreśla komisarz Jarosław Jasina, naczelnik chełmskiej drogówki. - Zatrzymaliśmy 66 pijanych kierowców i rowerzystów, 101 kierujących straciło natomiast prawo jazdy, w tym 66 za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Podczas wakacji policjanci przeprowadzili również ok. 6000 kontroli samochodów osobowych, ciężarowych, autokarów, motorowerów i rowerów.

Poprawę bezpieczeństwa widać również w ogólnopolskich statystykach. Od początku lipca do końca sierpnia na drogach naszego kraju doszło do 5387 wypadków (13 proc. mniej niż w 2019 r.), w których zginęły 482 osoby (18 proc. mniej), a 6242 zostało rannych (15 proc. mniej). Do największej liczby zdarzeń doszło w województwie mazowieckim i małopolskim. Niestety, Polacy wciąż mają tendencję do zbyt szybkiej jazdy i wsiadania za kółko pod wpływem alkoholu. Podczas tegorocznych wakacji policjanci zatrzymali aż 22 000 nietrzeźwych kierujących. Na jazdę o 50 km/h w terenie zabudowanym pozwoliło sobie natomiast aż 12 570 zmotoryzowanych, czyli ponad 2000 więcej niż przed rokiem.

Policja apeluje do kierowców o stałą rozwagę na drodze. Zbliża się jesień, a to oznacza zwiększony ruch pieszych w pobliżu szkół, wcześniej zapadający zmrok, a także migracje zwierząt przez drogi przecinające teren lasów.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do BiałopolaAutor komentarza: ahchkoTreść komentarza: czemu nie dziwi, że Okuninka xDData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:05Źródło komentarza: Okuninka. Cztery kobiety pobiły się na dyskotece
Reklama
Reklama