Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Utopił się w Dębowym Lesie

Dziesiątki ludzi wypoczywających na plaży były świadkami reanimacji ok. 60-letniego mężczyzny. - Wypłynął kilka metrów od brzegu, głową w dół. Nie wiem, skąd się tam wziął - relacjonuje ratownik. Nie udało się go uratować.
Utopił się w Dębowym Lesie

Akcja ratownicza miała miejsce w niedzielę, 2 sierpnia, w południe. Nad zalewem Dębowy Las w gminie Żmudź wypoczywało w tym czasie dużo ludzi, w tym również rodziny z dziećmi. Dwóch młodych mężczyzn zauważyło dryfujące na wodzie ciało człowieka. Zaalarmowali ratowników, którzy wyciągnęli je z wody i rozpoczęli akcję reanimacyjną. Zawiadomili również pogotowie. Ratownicy jeszcze kontynuowali akcję. Trwała ponad godzinę. Nie udało się jednak mężczyźnie przywrócić czynności życiowych. Lekarz stwierdził zgon.

- Karetka odjechała, a ciało w czarnym worku zostało - relacjonowali ludzie wypoczywający nad wodą. - Nikomu to nie przeszkadza. Dzieci się bawią w wodzie tuż obok - dodali zdziwieni.

- Ci, co widzieli zdarzenie, już odjechali. Przyjechali nowi wczasowicze, którzy nie domyślają się nawet, co to za czarny worek leży plaży - mówią inni. 

Ciało mężczyzny zostało osłonięte czarną folią i otoczone taśmą. Z pewnej odległości pilnował je funkcjonariusz policji. Na miejscu był też prokurator, który zlecił sekcję zwłok.

Mężczyzna, który utonął w zalewie, prawdopodobnie był nad wodą sam. Nikt go nie rozpoznał. Nikt też nie wszczął alarmu, że ktoś się topi. Właściwie nie wiadomo nawet, kiedy doszło do utonięcia. Policjanci, w czasie gdy zamykaliśmy to wydanie, ustalali tożsamość zmarłego.

- To pierwsze utonięcie w naszym zalewie. Nie przypominam sobie podobnej sytuacji. Plażę zabezpieczało dwóch ratowników. To doświadczeni panowie, z których pracy jesteśmy bardzo zadowoleni - zapewnia wójt Żmudzi Edyta Niezgoda.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
MJ 04.08.2020 07:58
Jedyne co myślę powinno się zdarzyć a się nie stało to zamknięcie całego kąpieliska zarówno w trakcie reanimacji jak i po tym jak przyjechała policja i ciało leżało na plaży. Bo widok reanimujacych ratowników i obok bawiące się dzieci z matkami które stwierdzają "tylko tam nie patrz" jest naprawdę dla mnie dziwnym obrazkiem. Żadnego przemyślenia również ze strony ludzi którzy wchodzili do wody poza boje w trakcie kiedy ratownicy byli zajęci cała sytuacją i ciekawa jestem jaka by była nagonka na nich gdyby tamtym ludziom się coś stało. To nie jest duże kąpielisko więc jakieś minimum współpracy chociażby polegającej na nieprzeszkadzaniu myślę możnaby od dorosłych ludzi oczekiwac. Pozdrawiam.

Lifeguard 03.08.2020 20:06
Czytam i nie wierze. Byłem ratownikiem na tej plaży, żadnych 2 chłopaków nie zobaczyło ciała, nikt nas nie alarmował. Po pogotowie zadzwonił ratownik pracujący na wypożyczalni rowerków wodnych. I skąd Wy lekarza wzięliście, jak takowego tam nie było? Dlaczego tak bardzo mijacie się z prawda?

abcd 03.08.2020 11:35
Och jakie to straszne, jakie okropne. Karetki już od lat nie zabierają ciał, należy czekać na zaklad pogrzebowy.

czytelniczka 03.08.2020 21:44
ja nie pamiętam żeby kiedykolwiek karetka zabierała ciało, zawsze czekano na zakład pogrzebowy.

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama