Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 19:23
Reklama

Utopił się w Dębowym Lesie

Dziesiątki ludzi wypoczywających na plaży były świadkami reanimacji ok. 60-letniego mężczyzny. - Wypłynął kilka metrów od brzegu, głową w dół. Nie wiem, skąd się tam wziął - relacjonuje ratownik. Nie udało się go uratować.
Utopił się w Dębowym Lesie

Akcja ratownicza miała miejsce w niedzielę, 2 sierpnia, w południe. Nad zalewem Dębowy Las w gminie Żmudź wypoczywało w tym czasie dużo ludzi, w tym również rodziny z dziećmi. Dwóch młodych mężczyzn zauważyło dryfujące na wodzie ciało człowieka. Zaalarmowali ratowników, którzy wyciągnęli je z wody i rozpoczęli akcję reanimacyjną. Zawiadomili również pogotowie. Ratownicy jeszcze kontynuowali akcję. Trwała ponad godzinę. Nie udało się jednak mężczyźnie przywrócić czynności życiowych. Lekarz stwierdził zgon.

- Karetka odjechała, a ciało w czarnym worku zostało - relacjonowali ludzie wypoczywający nad wodą. - Nikomu to nie przeszkadza. Dzieci się bawią w wodzie tuż obok - dodali zdziwieni.

- Ci, co widzieli zdarzenie, już odjechali. Przyjechali nowi wczasowicze, którzy nie domyślają się nawet, co to za czarny worek leży plaży - mówią inni. 

Ciało mężczyzny zostało osłonięte czarną folią i otoczone taśmą. Z pewnej odległości pilnował je funkcjonariusz policji. Na miejscu był też prokurator, który zlecił sekcję zwłok.

Mężczyzna, który utonął w zalewie, prawdopodobnie był nad wodą sam. Nikt go nie rozpoznał. Nikt też nie wszczął alarmu, że ktoś się topi. Właściwie nie wiadomo nawet, kiedy doszło do utonięcia. Policjanci, w czasie gdy zamykaliśmy to wydanie, ustalali tożsamość zmarłego.

- To pierwsze utonięcie w naszym zalewie. Nie przypominam sobie podobnej sytuacji. Plażę zabezpieczało dwóch ratowników. To doświadczeni panowie, z których pracy jesteśmy bardzo zadowoleni - zapewnia wójt Żmudzi Edyta Niezgoda.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
MJ 04.08.2020 07:58
Jedyne co myślę powinno się zdarzyć a się nie stało to zamknięcie całego kąpieliska zarówno w trakcie reanimacji jak i po tym jak przyjechała policja i ciało leżało na plaży. Bo widok reanimujacych ratowników i obok bawiące się dzieci z matkami które stwierdzają "tylko tam nie patrz" jest naprawdę dla mnie dziwnym obrazkiem. Żadnego przemyślenia również ze strony ludzi którzy wchodzili do wody poza boje w trakcie kiedy ratownicy byli zajęci cała sytuacją i ciekawa jestem jaka by była nagonka na nich gdyby tamtym ludziom się coś stało. To nie jest duże kąpielisko więc jakieś minimum współpracy chociażby polegającej na nieprzeszkadzaniu myślę możnaby od dorosłych ludzi oczekiwac. Pozdrawiam.

Lifeguard 03.08.2020 20:06
Czytam i nie wierze. Byłem ratownikiem na tej plaży, żadnych 2 chłopaków nie zobaczyło ciała, nikt nas nie alarmował. Po pogotowie zadzwonił ratownik pracujący na wypożyczalni rowerków wodnych. I skąd Wy lekarza wzięliście, jak takowego tam nie było? Dlaczego tak bardzo mijacie się z prawda?

abcd 03.08.2020 11:35
Och jakie to straszne, jakie okropne. Karetki już od lat nie zabierają ciał, należy czekać na zaklad pogrzebowy.

czytelniczka 03.08.2020 21:44
ja nie pamiętam żeby kiedykolwiek karetka zabierała ciało, zawsze czekano na zakład pogrzebowy.

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama