Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Tablice na stałe

W wydziałach komunikacji w całej Polsce, także w Chełmie, ustawiają się bardzo długie kolejki. Większość kierowców udaje się tam, aby przerejestrować samochód, a tym samym otrzymać nowe tablice rejestracyjnej. Być może jednak już niebawem nie będzie to konieczne, ponieważ powracają plany przypisania stałych tablic do jednego pojazdu.
Tablice na stałe

Kwestia ta została tymczasowo zawieszona w czasie pandemii, ale w ostatnim czasie znów przewija się w wypowiedziach rządzących. Wprowadzenie stałych tablic miałoby przede wszystkim usprawnić proces rejestracji i zdecydowanie zmniejszyć kolejki w wydziałach. 

Aktualnie istnieje co prawda możliwość zachowania dotychczasowych tablic rejestracyjnych, ale tylko wtedy, kiedy nabywany pojazd pochodzi z tego samego powiatu lub miasta. Kiedy zmiany wejdą w życia, nowy właściciel samochodu będzie mógł zostawić sobie dotychczasowe tablice i zarejestrować pojazd przez internet.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wprowadzenia nowych zapisów w prawie dotyczących stałej tablicy rejestracyjnej możemy się spodziewać jeszcze w tym roku.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama