Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Ruch powolny, ale płynny

Wracamy do tematu zakorkowanej ul. Lubelskiej w godzinach szczytu, która daje się we znaki kierowcom. Ich prośby o wydłużenie sekwencji zielonego światła przekazaliśmy do magistratu. Ten natomiast zlecił analizę firmie zajmującej się utrzymaniem i konserwacją sygnalizacji świetlnych na terenie Chełma. Jaki odniosła skutek?
Ruch powolny, ale płynny

Od czasu częściowego wyłączenia z ruchu ul. Rejowieckiej, w porannych i popołudniowych godzinach szczytu na ul. Lubelskiej sznur samochód ciągnie się nawet od ronda Dmowskiego do hotelu Kamena. Na to utrudnienie zwróciło nam uwagę wielu kierowców, problemu z płynnością upatrując w trzech sygnalizacjach świetlnych i - ich zdaniem - zbyt krótkiej sekwencji zielonego światła. Przekazaliśmy te uwagi do chełmskiego magistratu.

Jak przekazał nam Dominik Gil z biura prasowego UM Chełm, firma zweryfikowała poprawność funkcjonowania instalacji na skrzyżowaniu ulic Lubelskiej, Trubakowskiej i Szpitalnej, a także przy Galerii Chełm.

- Sygnalizacje działają poprawnie i w optymalnych cyklach względem natężenia ruchu oraz istniejącego układu komunikacyjnego. Ruch odbywa się powoli, ale płynnie. Uciążliwe są jedynie rogatki kolejowe, które okresowo tamują i piętrzą ruch pojazdów na ulicy Lubelskiej w godzinach porannych i popołudniowych. Zachęcamy kierowców do korzystania z objazdu ulicą Rejowiecką, która co prawda w związku z przebudową ma ograniczoną przepustowość, ale pozwala na płynne dojechanie do centrum miasta lub wyjechanie z centrum Chełma.

W ramach przebudowy DK12 w pierwszej kolejności zakończą się roboty na ulicy Rejowieckiej, a przywrócenie docelowej organizacji ruchu na tym odcinku odciąży ul. Lubelską.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama