Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 20:35
Reklama

Tankujemy nie tylko paliwo

Po co jechać na stację paliw? Odpowiedź wydaje się oczywista. Jak jednak wynika z badań, coraz więcej polskich kierowców tankuje tam nie tylko samochody... Duża grupa kupuje alkohol, a wielu klientów stacji chce dostawać na bieżąco informacje o promocjach obejmujących trunki, papierosy oraz przekąski.
Tankujemy nie tylko paliwo

Badania zostały przeprowadzone przez specjalistów platformy analitycznej UCE Research oraz firmę technologiczną Proxi. cloud. Ich efekty pokazują, że systematycznie wśród kierowców spada zainteresowanie zakupem części samochodowych czy płynów eksploatacyjnych na stacjach paliw, rośnie natomiast apetyt na promocje związane z alkoholem i gastronomią. 

Aż 48 proc. ankietowanych stwierdziło, że chciałoby otrzymywać na smartfony informacje o niższych cenach produktów spożywczych na stacjach paliw, czyli o 10 proc. więcej niż w zeszłym roku. Jest to najprawdopodobniej skutek pandemii, na początku której sklepy były tak oblegane, że kierowcy robili dodatkowe zakupy podczas tankowania auta właśnie na stacjach.

Informacji o promocjach tylko na alkohol oczekuje aż 33 proc. (w poprzednim roku było 31 proc.), zaś o ofercie gastronomicznej 26 proc. (poprzednio 19 proc.). O częściach motoryzacyjnych chce natomiast wiedzieć tylko 16 proc., czyli o ponad 10 proc. mniej niż ostatnio.

Z badań wynika również, że coraz mniej kierowców zwraca uwagę na ceny benzyny i oleju napędowego, które po pandemicznej obniżce zaczynają rosnąć do poprzedniego poziomu.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama