Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Festiwal Trzech Kultur tylko przez internet

Nocy świętojańskiej we Włodawie nie będzie w tym roku. Z kolei Festiwal Trzech Kultur jest planowany, ale tylko w wersji on-line, o ile z powodu epidemii muzeum znów nie zostanie zamknięte.
Festiwal Trzech Kultur tylko przez internet
XXI edycja Festiwalu Trzech Kultur we Włodawie odbędzie się bez udziału widzów. Wszelkie wydarzenia będą relacjonowane w internecie

Impreza sobótkowa na stałe wpisała się w kalendarz włodawskich wydarzeń. Planowana była w ostatni weekend czerwca, ale się nie odbędzie.

- Oficjalnie jeszcze nie odwołaliśmy imprezy z okazji nocy świętojańskiej, ale nie będziemy jej organizowali z wiadomych przyczyn. Byłoby to wydarzenie masowe. Poza tym od tygodni nasza placówka nie funkcjonowała, nie mamy dochodów i nie mielibyśmy z czego dołożyć do tego wydarzenia. Wiem już, że niektóre instytucje w kraju rezygnują nawet z przyszłorocznych imprez. My aż tak daleko nie sięgamy, ale przynajmniej w najbliższym czasie chcemy zachować maksimum ostrożności, aby nie narażać mieszkańców na ryzyko zakażenia koronawirusem – wyjaśnia Anita Lewczuk vel Leoniuk, dyrektor Muzeum – Zespołu Synagogalnego we Włodawie.

Festiwal Trzech Kultur planowany jest w dniach 18-20 września. Na jego organizację muzeum otrzymało już 85 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- Złożyliśmy kilka wniosków na różne projekty, które chcielibyśmy zorganizować w ramach festiwalu, ale jeszcze nie wszystkie zostały rozpatrzone. Wiemy, że na pewno 85 tys. zł będziemy mieli – tłumaczy dyrektor muzeum.

Będzie to jednak inny festiwal od tych, które dotychczas się odbyły, bo bez udziału publiczności. Wszystkie wydarzenia będą transmitowane on-line, ale szczegółów dyrektor muzeum nie chce jeszcze zdradzać.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama