Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Strach ma wielkie oczy

- Mój syn mieszka niedaleko osoby zarażonej. Niedawno miał kontakt z członkiem jej rodziny. To jest straszne, że nie może się przebadać. Zarazi swoich bliskich, zawiezie wirusa do pracy... Wszyscy się boimy. Gdy syn zadzwonił do sanepidu, usłyszał, że nie jest w grupie ryzyka, bo nie miał bezpośredniego kontaktu - mówi nasza Czytelniczka z Białopola.
Strach ma wielkie oczy

- Najgorsze jest to, że do wielu starszych osób w gminie przychodziły opiekunki, które regularnie miały kontakt z pracownikami, zarówno gminy, jak i z osobą, u której już stwierdzono koronawirusa. Co z nimi? Czy zostaną przebadani? - dociekają internauci na  fanpage`u Super Tygodnia Chełmskiego.

Sanepid w sprawie epidemii koronawirusa nie rozmawia z dziennikarzami, nie udziela informacji. Zastępuje go w tym biuro rzecznika wojewody.

"PPIS (Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny) w Chełmie w toku dochodzenia  epidemiologicznego ustalił osoby z otoczenia osoby zakażonej. Wobec tych osób wydał decyzje nakazujące poddanie się obowiązkowej kwarantannie i prowadzone będą dalsze działania w tym kierunku - zapewnia biuro wojewody. 

Niedawno w jednej z dużych instytucji w Chełmie wybuchła panika, bo okazało się, że pracowała tam osoba zarażona. Nie stale, ale dojeżdżała tam, wykonując określone zadania. Próbki do badań na obecność koronawirusa pobrano tylko od kilku osób, które miały najbliższy kontakt z zarażoną.

- A co z nami? Co z ludźmi, którzy tu przychodzili, nieświadomi zagrożenia? - pytają osoby tam zatrudnione. Jedni w tej placówce regularnie stawiają się do pracy, inni poszli na zwolnienia, zasiłki albo urlopy. Instytucja działa, bo musi realizować swoje zadania. Oficjalnie nikt nic nie wie.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
pan 03.04.2020 20:05
chodzi o KRUS

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama