Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 18:29
Reklama

Strach ma wielkie oczy

- Mój syn mieszka niedaleko osoby zarażonej. Niedawno miał kontakt z członkiem jej rodziny. To jest straszne, że nie może się przebadać. Zarazi swoich bliskich, zawiezie wirusa do pracy... Wszyscy się boimy. Gdy syn zadzwonił do sanepidu, usłyszał, że nie jest w grupie ryzyka, bo nie miał bezpośredniego kontaktu - mówi nasza Czytelniczka z Białopola.
Strach ma wielkie oczy

- Najgorsze jest to, że do wielu starszych osób w gminie przychodziły opiekunki, które regularnie miały kontakt z pracownikami, zarówno gminy, jak i z osobą, u której już stwierdzono koronawirusa. Co z nimi? Czy zostaną przebadani? - dociekają internauci na  fanpage`u Super Tygodnia Chełmskiego.

Sanepid w sprawie epidemii koronawirusa nie rozmawia z dziennikarzami, nie udziela informacji. Zastępuje go w tym biuro rzecznika wojewody.

"PPIS (Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny) w Chełmie w toku dochodzenia  epidemiologicznego ustalił osoby z otoczenia osoby zakażonej. Wobec tych osób wydał decyzje nakazujące poddanie się obowiązkowej kwarantannie i prowadzone będą dalsze działania w tym kierunku - zapewnia biuro wojewody. 

Niedawno w jednej z dużych instytucji w Chełmie wybuchła panika, bo okazało się, że pracowała tam osoba zarażona. Nie stale, ale dojeżdżała tam, wykonując określone zadania. Próbki do badań na obecność koronawirusa pobrano tylko od kilku osób, które miały najbliższy kontakt z zarażoną.

- A co z nami? Co z ludźmi, którzy tu przychodzili, nieświadomi zagrożenia? - pytają osoby tam zatrudnione. Jedni w tej placówce regularnie stawiają się do pracy, inni poszli na zwolnienia, zasiłki albo urlopy. Instytucja działa, bo musi realizować swoje zadania. Oficjalnie nikt nic nie wie.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
pan 03.04.2020 20:05
chodzi o KRUS

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do BiałopolaAutor komentarza: ahchkoTreść komentarza: czemu nie dziwi, że Okuninka xDData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:05Źródło komentarza: Okuninka. Cztery kobiety pobiły się na dyskotece
Reklama
Reklama