Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 18:48
Reklama

Kto zaraża, a kogo tylko o to posądzają?

Każdy też chce wiedzieć, co się dzieje i kto jest następny. Informacje, jakie do wszystkich docierają, są tylko szczątkowe. Za to niepotrzebny hejt na mieszkańców Białopola napływa z każdej strony. Przez to zakażeni boją się mówić prawdę.
Kto zaraża, a kogo tylko o to posądzają?

- Lekarka i pielęgniarki, pracownik gminy, ministrant, a zarazem uczeń jednej ze szkół średnich, kościelna i jej mąż, organistka... Nie wiem kto jeszcze. Pewnie ktoś z banku, bo też bank jest zamknięty. No i pacjent ze szpitala w Chełmie - wylicza jedna z mieszkanek gminy.

Każda z tych osób gdzieś ma rodzinę, gdzieś pracuje albo się uczy. Ludzie są zdezorientowani, bo jeszcze kilka dni temu nikt się nie spodziewał takiego rozwoju sytuacji. Chore są już całe rodziny. Nie wiadomo, kto jeszcze kontaktował się z zarażonymi i kto czeka na wyniki badań. Oficjalnie niczego nie można się dowiedzieć. Nie ma informacji nawet dotyczących osób, które z racji wykonywanego zawodu miały kontakt z wieloma osobami starszymi i chorymi. Podawane są tylko suche liczby.

- Szczegóły dotyczące osób nie będą udzielane ze względu na konstytucyjne prawo do ochrony życia prywatnego (art. 47 Konstytucji RP), ochronę danych osobowych (art. 9 ust. 1 RODO) oraz prawo pacjenta do zachowania w tajemnicy informacji z nim związanych (art. 13 ustawy o prawach pacjenta i Rzecznika  Praw Pacjenta). Upowszechniając dane dotyczące lokalizacji osób podejrzanych o zakażenie lub zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2, w tym powiat/gminę/miejscowość, z której pochodzą, narażamy ich na stygmatyzację społeczną". - wyjaśnia Małgorzata Torbicz z biura wojewody lubelskiego.

Diecezja zamojsko-lubaczowska na te przepisy nie zważa. Gdy w grę wchodzi dobro wiernych i ich zdrowie, informacje o chorych księżach podawane są szybciej, niż oficjalnie przypadek odnotuje sanepid. Dementowane są też plotki, a tych nie brakuje.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama