Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kto zaraża, a kogo tylko o to posądzają?

Każdy też chce wiedzieć, co się dzieje i kto jest następny. Informacje, jakie do wszystkich docierają, są tylko szczątkowe. Za to niepotrzebny hejt na mieszkańców Białopola napływa z każdej strony. Przez to zakażeni boją się mówić prawdę.
Kto zaraża, a kogo tylko o to posądzają?

- Lekarka i pielęgniarki, pracownik gminy, ministrant, a zarazem uczeń jednej ze szkół średnich, kościelna i jej mąż, organistka... Nie wiem kto jeszcze. Pewnie ktoś z banku, bo też bank jest zamknięty. No i pacjent ze szpitala w Chełmie - wylicza jedna z mieszkanek gminy.

Każda z tych osób gdzieś ma rodzinę, gdzieś pracuje albo się uczy. Ludzie są zdezorientowani, bo jeszcze kilka dni temu nikt się nie spodziewał takiego rozwoju sytuacji. Chore są już całe rodziny. Nie wiadomo, kto jeszcze kontaktował się z zarażonymi i kto czeka na wyniki badań. Oficjalnie niczego nie można się dowiedzieć. Nie ma informacji nawet dotyczących osób, które z racji wykonywanego zawodu miały kontakt z wieloma osobami starszymi i chorymi. Podawane są tylko suche liczby.

- Szczegóły dotyczące osób nie będą udzielane ze względu na konstytucyjne prawo do ochrony życia prywatnego (art. 47 Konstytucji RP), ochronę danych osobowych (art. 9 ust. 1 RODO) oraz prawo pacjenta do zachowania w tajemnicy informacji z nim związanych (art. 13 ustawy o prawach pacjenta i Rzecznika  Praw Pacjenta). Upowszechniając dane dotyczące lokalizacji osób podejrzanych o zakażenie lub zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2, w tym powiat/gminę/miejscowość, z której pochodzą, narażamy ich na stygmatyzację społeczną". - wyjaśnia Małgorzata Torbicz z biura wojewody lubelskiego.

Diecezja zamojsko-lubaczowska na te przepisy nie zważa. Gdy w grę wchodzi dobro wiernych i ich zdrowie, informacje o chorych księżach podawane są szybciej, niż oficjalnie przypadek odnotuje sanepid. Dementowane są też plotki, a tych nie brakuje.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama