Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 19:52
Reklama

Wójt na kwarantannie

Białopolem zatrzęsło, gdy się okazało, że jeden z pracowników urzędu gminy ma koronawirusa. Z dnia na dzień trzeba było odesłać do domów 33 pracowników urzędu. Jedni mają kwarantannę, inni nadzór epidemiologiczny. Gminie udało się wcześniej do tego przygotować. Na stronie internetowej zamieszczono numery telefonów do osób pracujących zdalnie. Można zadzwonić, zapytać, załatwić coś, jeśli w tych warunkach jest to możliwe. W czterech ścianach jest też zamknięty wójt.
Wójt na kwarantannie

- Czuję się dobrze. Temperatura nie rośnie. Trochę kaszlę, ale nie ma w tym nic dziwnego, bo dużo przez telefon rozmawiam - zapewnia Henryk Maruszewski. - Już mamy pierwsze dwie osoby z wynikiem negatywnym na koronawirusa. Jestem coraz bardziej spokojny. Będzie komu odebrać korespondencję urzędową. Reżim, który wprowadziliśmy, zaczyna przynosić efekty - dodaje Maruszewski.

Gdy z nim rozmawiamy, pod dom podjeżdża radiowóz. Wójt musi odebrać telefon i pomachać przez okno. Funkcjonariusze sprawdzają, czy każdy stosuje się do zasad kwarantanny. Dotyczy to też wójta. Gdy telewizja przyjechała do gminy, nie było z kim rozmawiać. Ulice puste, w sklepach ludzie poprzestraszani. Dziennikarze nakręcili widok z lotu ptaka. Życie w Białopolu zamarło, wokół puste ulice.

Kwarantannę też ma między innymi Beata Augustynek, radna powiatowa i pracownik gminy. W domu ma przebywać przez dwa tygodnie od ostatniego kontaktu z chorym. Jak mówi, kontakt miała niewielki. Ciągle odbiera telefony. Tak wygląda praca zdalna.

- Dzwonią do mnie ludzie, proszą o pomoc i zrobienie zakupów, i wtedy przekazuję informacje do pracownika gminy, który nie ma kwarantanny, i to on robi zakupy i dowozi potrzebującym - wyjaśnia Augustynek.

Więcej o walce z koronawirusem podejmowanym przez służby w naszym regionie przeczytacie w najnowszym wydaniu Super Tygodnia - w wersji papierowej i elektronicznej


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama