Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wójt na kwarantannie

Białopolem zatrzęsło, gdy się okazało, że jeden z pracowników urzędu gminy ma koronawirusa. Z dnia na dzień trzeba było odesłać do domów 33 pracowników urzędu. Jedni mają kwarantannę, inni nadzór epidemiologiczny. Gminie udało się wcześniej do tego przygotować. Na stronie internetowej zamieszczono numery telefonów do osób pracujących zdalnie. Można zadzwonić, zapytać, załatwić coś, jeśli w tych warunkach jest to możliwe. W czterech ścianach jest też zamknięty wójt.
Wójt na kwarantannie

- Czuję się dobrze. Temperatura nie rośnie. Trochę kaszlę, ale nie ma w tym nic dziwnego, bo dużo przez telefon rozmawiam - zapewnia Henryk Maruszewski. - Już mamy pierwsze dwie osoby z wynikiem negatywnym na koronawirusa. Jestem coraz bardziej spokojny. Będzie komu odebrać korespondencję urzędową. Reżim, który wprowadziliśmy, zaczyna przynosić efekty - dodaje Maruszewski.

Gdy z nim rozmawiamy, pod dom podjeżdża radiowóz. Wójt musi odebrać telefon i pomachać przez okno. Funkcjonariusze sprawdzają, czy każdy stosuje się do zasad kwarantanny. Dotyczy to też wójta. Gdy telewizja przyjechała do gminy, nie było z kim rozmawiać. Ulice puste, w sklepach ludzie poprzestraszani. Dziennikarze nakręcili widok z lotu ptaka. Życie w Białopolu zamarło, wokół puste ulice.

Kwarantannę też ma między innymi Beata Augustynek, radna powiatowa i pracownik gminy. W domu ma przebywać przez dwa tygodnie od ostatniego kontaktu z chorym. Jak mówi, kontakt miała niewielki. Ciągle odbiera telefony. Tak wygląda praca zdalna.

- Dzwonią do mnie ludzie, proszą o pomoc i zrobienie zakupów, i wtedy przekazuję informacje do pracownika gminy, który nie ma kwarantanny, i to on robi zakupy i dowozi potrzebującym - wyjaśnia Augustynek.

Więcej o walce z koronawirusem podejmowanym przez służby w naszym regionie przeczytacie w najnowszym wydaniu Super Tygodnia - w wersji papierowej i elektronicznej


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama