Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 18:39
Reklama

Opony z nowym oznaczeniem

Od 1 maja 2021 r. ogumienie samochodowe będzie musiało być wyposażone w dodatkowego informacje. Dzięki nim kierowcom łatwiej będzie podjąć decyzję o zakupie odpowiednich opon.
Opony z nowym oznaczeniem

Obecnie na oponach oraz umieszczanych na nich etykietach znajduje się wiele danych. Mówią one o m.in. modelu, emisji hałasu, wymiarach czy maksymalnej prędkości. Okazuje się jednak, że to za mało, zwłaszcza w przypadku opon zimowych. Dlatego też Unia Europejska wprowadza nowe wytyczne dla producentów oraz sprzedawców ogumienia. Od maja przyszłego roku każda opona będzie oznakowana danymi dotyczącymi jej przyczepności na ośnieżonej i oblodzonej nawierzchni. Ponadto znajdą się na niej informacje o jej przeznaczeniu oraz zużyciu energii, czyli wpływie na zużycie paliwa podczas jazdy. 

Zmiany te podyktowane są przede wszystkim różnymi warunkami pogodowymi w poszczególnych częściach starego kontynentu. Mowa tu głównie o krajach skandynawskich, gdzie śnieg i lód występują przez dłuższy czas. Dlatego władze Unii Europejskiej postanowiły wyjść temu naprzeciw, narzucając nowe symbole na ogumieniu. Tym samym, kierowcy podróżujący po drogach międzynarodowych, także tych na północy, będą wiedzieli, czy opony są wystarczająco przyczepne do nawierzchni. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do BiałopolaAutor komentarza: ahchkoTreść komentarza: czemu nie dziwi, że Okuninka xDData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:05Źródło komentarza: Okuninka. Cztery kobiety pobiły się na dyskotece
Reklama
Reklama