Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Opony z nowym oznaczeniem

Od 1 maja 2021 r. ogumienie samochodowe będzie musiało być wyposażone w dodatkowego informacje. Dzięki nim kierowcom łatwiej będzie podjąć decyzję o zakupie odpowiednich opon.
Opony z nowym oznaczeniem

Obecnie na oponach oraz umieszczanych na nich etykietach znajduje się wiele danych. Mówią one o m.in. modelu, emisji hałasu, wymiarach czy maksymalnej prędkości. Okazuje się jednak, że to za mało, zwłaszcza w przypadku opon zimowych. Dlatego też Unia Europejska wprowadza nowe wytyczne dla producentów oraz sprzedawców ogumienia. Od maja przyszłego roku każda opona będzie oznakowana danymi dotyczącymi jej przyczepności na ośnieżonej i oblodzonej nawierzchni. Ponadto znajdą się na niej informacje o jej przeznaczeniu oraz zużyciu energii, czyli wpływie na zużycie paliwa podczas jazdy. 

Zmiany te podyktowane są przede wszystkim różnymi warunkami pogodowymi w poszczególnych częściach starego kontynentu. Mowa tu głównie o krajach skandynawskich, gdzie śnieg i lód występują przez dłuższy czas. Dlatego władze Unii Europejskiej postanowiły wyjść temu naprzeciw, narzucając nowe symbole na ogumieniu. Tym samym, kierowcy podróżujący po drogach międzynarodowych, także tych na północy, będą wiedzieli, czy opony są wystarczająco przyczepne do nawierzchni. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama