Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 07:12
Reklama Zaproszenie do plebiscytu Niedźwiedzie Biznesu 2022

Filmowe czwartki w Zorzy

Od lutego w Centrum Kultury Filmowej Zorza realizowany jest projekt filmowy, w ramach którego każdy czwartek dedykowany będzie innej publiczności. - Do tej pory jeden czwartek w miesiącu zarezerwowany był na spotkania DKF Rewers. Teraz chcemy, aby każdy czwartek w miesiącu miał swój cykl - zdradza Piotr Stelmaszczuk z CKF Zorza, koordynator projektu.
Filmowe czwartki w Zorzy

Jeden z nowych cykli to Kino Kobiet. Będą to projekcje przeznaczone wyłącznie dla pań.

 -  Prezentowane filmy poruszać mają tematykę kobiecą, mówić o kobietach lub być przez kobiety zrobione - wyjaśnia Stelmaszczuk.

Inauguracyjne spotkanie otworzy obraz "Proxima" w reż. Alice Winocour. Sara (Eva Green) jest astronautką. Jako jedyna kobieta bierze udział w wyczerpującym szkoleniu Europejskiej Agencji Kosmicznej. Każdego dnia, pod kontrolą maszyn i specjalistów, poddawana ekstremalnym warunkom, jakie panują na statku kosmicznym, ćwiczy wytrzymałość swojego organizmu. Jej codzienność to nie tylko mordercze treningi, ale również ciągłe udowadnianie męskiej części załogi, że zasługuje na miejsce w zespole. W domu zrzuca skafander i jest mamą 7-letniej Stelli. Kiedy zostaje wybrana na członka załogi misji "Proxima", jej dotychczasowe życie zaczyna się komplikować. Jako astronautka jest gotowa, by spełnić swoje marzenia i polecieć w kosmos, jako mama boi się rozłąki z córką. Każda decyzja jest dobra i zła jednocześnie. Wyprawa w kosmos czasami okazuje się mniejszym wyzwaniem niż zwykłe życie na Ziemi.

W ramach wizyty na tym seansie panie oprócz dobrego kina otrzymają także atrakcyjne rabaty u partnerów projektu.

- Każda pani uczestnicząca w czwartkowym pokazie Kina Kobiet po okazaniu biletu kinowego uzyska rabat u naszych Partnerów: MAREX Chełm - 15%, Babeczki Studio Urody - 20%, Butik Follow Me Agnieszka Suchecka - 15%, Bralette - sklep z bielizną - 15%, i Zajazd Trzy Dęby - 20%.

 Uczestniczki dostaną także karnety, na których będą otrzymywać pieczątki po każdym pokazie. Karnety ze wszystkimi pieczątkami wezmą udział w finałowym konkursie, w którym do wygrania będą atrakcyjne nagrody.

 Kolejny cykl to Pozytywny Czwartek. W repertuarze filmy zabawne, komedie, które opowiedzą o lepszej, pozytywnej stronie świata i tego, co nas otacza. Inauguracyjne spotkanie otworzy "Sokół z masłem orzechowym" w reż. Tylera Nilsona i Michaela Schwartza. Jest to wzruszająca opowieść o przyjaźni, motywacji i partnerstwie. Zak jest wyjątkowym chłopakiem i zrobi wszystko, by spełnić swoje niezwykłe marzenie – chce podbić świat amerykańskiego wrestlingu. Ma już nawet specjalną ksywkę: Sokół z masłem orzechowym! Na swojej drodze przypadkiem spotyka Tylera, drobnego złodziejaszka o wielkim sercu, który wbrew wszystkiemu i wszystkim decyduje się mu pomóc. Zak i Tyler wyruszają w pełną przygód podróż, która stanie się początkiem prawdziwej przyjaźni.

W kolejny wolny czwartek Zorza zapraszać będzie na filmy polecane przez DKF. Będą to projekcje o wysokich walorach artystycznych, które w natłoku ofert dystrybucyjnych i przy ograniczonych możliwościach lokalowych oraz czasowych nie wejdą do repertuaru kina, a warto je pokazać.

- W tym cyklu będą prezentowane festiwalowe odkrycia, ciekawe i nagradzane filmy dokumentalne lub krótkometrażowe - wyjaśnia Piotr Stelmaszczuk.

 Pierwszy pokaz w ramach cyklu DKF Poleca to "Monos" w reż. Alejandro Landes. Jest to oficjalny kolumbijski kandydat do Oscara, który zrobił furorę na festiwalach Sundance (Specjalna Nagroda Jury) i Berlinale 2019, gdzie "The Guardian" ogłosił film "największym okryciem" i określił go jako "młodzieżowy `Czas Apokalipsy`". Wilk, Lady, Rambo, Yeti, Bum-Bum, Smerf, Szwedka i Pies to nastoletni partyzanci pilnujący amerykańskiej zakładniczki gdzieś w górach w Ameryce Południowej, pośród zjawiskowo sfilmowanych, soczystych i dzikich krajobrazów. Tajemnicza "Organizacja" daje im rozkazy przez radio, przydziela im krowę Shakirę, karabiny maszynowe do zabawy i pozwala na rytualne orgie po dniu ćwiczeń wojskowych. Kiedy przypadkowo ginie Shakira, zaczyna się walka o przywództwo w oddziale, który musi uciekać z gór do amazońskiej dżungli...


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama
Reklama