Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 23:58
Reklama

Zamiast 15 zł zapłacił prawie... 3000 zł

Policjanci wyjaśniają okoliczności oszustwa, do którego doszło podczas płatności internetowej. Pokrzywdzony miał zapłacić kilkanaście złotych za koszty przesyłki. Jak się okazało, po zalogowaniu się na wskazany link, z konta przelane zostało blisko 3 000 złotych. Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności przy dokonywaniu internetowych płatności.
Zamiast 15 zł zapłacił prawie... 3000 zł

W miniony weekend dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o oszustwie, do którego doszło w czasie wykonywania płatności elektronicznej.

- 25-letni mieszkaniec gminy Wierzbica zainteresował się ogłoszeniem, w którym kobieta miała do oddania dziecięcą zabawkę. W tej sprawie skontaktował się z nią, miał jedynie opłacić niespełna 15 złotych kosztów przesyłki. Kobieta podała mu link do płatności, gdzie się zalogował i dokonał przelewu. Jak się okazało z konta pobrane zostało nie kilkanaście, a blisko 3 000 złotych - mówi Ewa Czyż, rzecznik KMP w Chełmie.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy i apelują o zachowanie ostrożności przy dokonywaniu tego typu transakcji.

- Przede wszystkim nie korzystajmy z linków przesyłanych nam mailem, a przy regulowaniu należności kartą płatniczą zwracajmy uwagę czy połączenie internetowe jest bezpieczne i czy przesyłane dane nie zostaną wykorzystane przez osoby nieuprawnione.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama