Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 19:26
Reklama

Pożegnanie ze strażą miejską

W mieście nie ma już straży miejskiej. Na ostatniej w ubiegłym roku sesji radni podjęli uchwałę o jej rozwiązaniu. Wcześniej pozytywną opinię w tej sprawie wydał komendant wojewódzki policji.
Pożegnanie ze strażą miejską

O likwidacji straży miejskiej, która funkcjonowała od lutego 1993 roku, władze miasta wspominały już w 2017 roku, gdy wiadomo było, że w Rejowcu Fabrycznym powstanie komisariat policji. Ten oddany został do użytku 20 listopada 2019 roku. Służbę w nim pełnić będzie docelowo 22 funkcjonariuszy. Tymczasem w mieście przez wiele ostatnich lat było tylko dwóch strażników.

Na początku grudnia burmistrz miasta Stanisław Bodys mówił, że na decyzję o likwidacji straży miejskiej mają też wpływ coraz większe koszty funkcjonowania oświaty. Z własnego budżetu samorząd musi dopłacić do niej ponad 2 miliony złotych. Pieniądze będą też potrzebne na wkład własny do realizowanych za prawie 10 milionów złotych inwestycji. Chodzi między innymi o rewitalizację. Przewodniczący rady miasta Robert Szwed podziękował strażnikom za ich pracę. Mówił o tym, że choć niektórzy krytykowali ich pracę, on dobrze ją ocenia.

- Mają nieocenione zasługi w zapewnieniu ładu i porządku w mieście – oceniania.

Choć strażnicy stracili pracę, nie muszą szukać nowej. Zostali zatrudnieni w urzędzie miasta, a część spraw, jakimi do tej pory się zajmowali, przejmie inspektor do spraw obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego oraz zarządzania mieniem komunalnym.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
M 11.01.2020 07:15
Kto teraz będzie odpowiedzialny za mandaty za kretyńskie parkowanie?

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama