Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pożegnanie ze strażą miejską

W mieście nie ma już straży miejskiej. Na ostatniej w ubiegłym roku sesji radni podjęli uchwałę o jej rozwiązaniu. Wcześniej pozytywną opinię w tej sprawie wydał komendant wojewódzki policji.
Pożegnanie ze strażą miejską

O likwidacji straży miejskiej, która funkcjonowała od lutego 1993 roku, władze miasta wspominały już w 2017 roku, gdy wiadomo było, że w Rejowcu Fabrycznym powstanie komisariat policji. Ten oddany został do użytku 20 listopada 2019 roku. Służbę w nim pełnić będzie docelowo 22 funkcjonariuszy. Tymczasem w mieście przez wiele ostatnich lat było tylko dwóch strażników.

Na początku grudnia burmistrz miasta Stanisław Bodys mówił, że na decyzję o likwidacji straży miejskiej mają też wpływ coraz większe koszty funkcjonowania oświaty. Z własnego budżetu samorząd musi dopłacić do niej ponad 2 miliony złotych. Pieniądze będą też potrzebne na wkład własny do realizowanych za prawie 10 milionów złotych inwestycji. Chodzi między innymi o rewitalizację. Przewodniczący rady miasta Robert Szwed podziękował strażnikom za ich pracę. Mówił o tym, że choć niektórzy krytykowali ich pracę, on dobrze ją ocenia.

- Mają nieocenione zasługi w zapewnieniu ładu i porządku w mieście – oceniania.

Choć strażnicy stracili pracę, nie muszą szukać nowej. Zostali zatrudnieni w urzędzie miasta, a część spraw, jakimi do tej pory się zajmowali, przejmie inspektor do spraw obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego oraz zarządzania mieniem komunalnym.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
M 11.01.2020 07:15
Kto teraz będzie odpowiedzialny za mandaty za kretyńskie parkowanie?

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama