Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Panika wśród kierowców. Urzędy oblężone!

Mieszkańcy Chełma, którzy nie zdążyli zarejestrować swojego samochodu do 31 grudnia, mogą odetchnąć z ulgą. Jest na to czas w styczniu. Chodzi o auta, które sprowadzone zostały do Polski z terytorium Unii Europejskiej.
Panika wśród kierowców. Urzędy oblężone!

Pod koniec roku wydział komunikacji chełmskiego ratusza przeżywał prawdziwe oblężenie. W obawie o nałożenie kary za niezarejestrowanie pojazdu do 31 grudnia chełmianie chcieli jak najszybciej dopełnić wszelkich formalności. Zainteresowani w ostatniej chwili starali się zarejestrować pojazdy, które w wielu przypadkach przez lata zmieniały właścicieli, a nie były przerejestrowywane.

Ze względu na przeciążenie urzędów ministerstwo infrastruktury zajęło w tej kwestii stanowisko, w którym informuje, że kary będą nakładane tylko w dwóch przypadkach. Po pierwsze, jeśli auto sprowadzone zostało po 31 grudnia 2019 r. i nie zostało zarejestrowane w terminie 30 dni od daty jego sprowadzenia. Drugi przypadek dotyczy kupna lub sprzedaży samochodu zarejestrowanego na terytorium RP po 31 grudnia 2019 r. i niezawiadomienia o tym starosty w terminie 30 dni od daty nabycia, lub zbycia.

W ustawie Prawo o ruchu drogowym od 1 stycznia 2020 r. będą obowiązywać zapisy nakładające karę od 200 do 1000 zł na osoby, które nie zarejestrują pojazdu sprowadzonego do Polski z terytorium Unii Europejskiej lub nie zawiadomią o nabyciu, lub zbyciu pojazdu, oczywiście w ustawowym terminie 30 dni.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama