Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Będzie kara za zarąbanie psa siekierą

Za zamordowanie bezbronnego kundla odpowiedzą przed sądem. Ona przywiązała psa do drzewa, on chwycił za siekierę i go zarąbał. Śledczy uznali, że powinni zostać za to ukarani i skierowali do sądu akt oskarżenia. Za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Będzie kara za zarąbanie psa siekierą

Do tego wyjątkowo bestialskiego zabójstwa doszło 5 września w Strachosławiu w gminie Kamień. Policjanci na szczęście szybko zatrzymali zwyrodnialców odpowiedzialnych za ten czyn.

Zgłoszenie o zabiciu psa w Strachosławiu otrzymał dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Chełmie od pracowników Pogotowia dla Zwierząt, którzy ustalili, że tego feralnego dnia 63-latek wraz z 42-latką odpięli psa od budy i poszli z nim do lasu. Ciągnęli go tam na sznurku. Biedny zwierzak nie wiedział, że będą to jego ostatnie chwile. Po kilkunastu minutach mieszkańcy pobliskich domów zauważyli wracającą z lasu parę. Nieśli ze sobą siekierę, ale psa już z nimi nie było. Świadkowie byli niemal pewni, że ich sąsiedzi zamordowali zwierzaka. Nie mówili jednak o tym głośno. Fakt ten podobno, "po kilku głębszych", potwierdziła ponoć sama 42-latka. Po wielogodzinnych poszukiwaniach pracownicy Pogotowia dla Zwierząt odnaleźli ciało psa i zawiadomili policję o przestępstwie.

Podczas wykonywanych czynności na posesji, gdzie mieszkała 42-latka, policjanci znaleźli siekierę, którą zarąbano psa. Była cała zakrwawiona. Mundurowi zabezpieczyli ją jako dowód zbrodni. Zatrzymali również kobietę, a po niedługim czasie jej 63-letniego wspólnika. Ponadto w trakcie wykonywanych czynności pracownicy Pogotowia dla Zwierząt odebrali 42-latce trzy inne wychudzone, zapchlone i trzymane w tragicznych warunkach psy.

63-latek i 42-latka usłyszeli zarzuty zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem oraz znęcania się nad innymi psami, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Niebawem oboje staną przed sądem. Akt oskarżenia w ich prawie jest już gotowy.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
sasiadka 12.12.2019 21:15
razem powinni siedzieć 5 lat ona pijaczka i on tez , brak słów.

Gość 04.12.2019 13:12
Na wsi świadomość ludzi jest na poziomie tragicznym!!! Mam na myśli większość wiejskiej ludności poza pewnymi wyjątkami .

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama