Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 14:41
Reklama Reklama firmy Pomix

Gm. Żmudź: Senderski w niezgodzie z wójt Niezgodą

Były wiceprzewodniczący rady gminy Żmudź Jerzy Senderski chce dyktować wójt Niezgodzie, jaką ma prowadzić politykę. Na jego wniosek na następną sesję do gminy ma być zaproszony wicestarosta Jerzy Kwiatkowski z PiS.
Gm. Żmudź: Senderski w niezgodzie z wójt Niezgodą
- Radny Senderski nie może się pogodzić z tym, że nie utrzymał stanowiska wiceprzewodniczącego - utyskują sołtysi gminy.
- Trochę jednak ma rację, bo naszej wójt nie było na dożynkach powiatowych, gdzie było gminne stoisko gospodyń. Nie trzyma ona z władzami powiatu, a nasze drogi powiatowe nie są remontowane. Pojechała na dożynki do Dorohuska - komentują inni.
Czwartkowe wystąpienie na sesji radnego Senderskiego nie przeszło niezauważone. Powiedział publicznie i przed kamerą, kto - jego zdaniem - nie wygra wyborów i na kogo z polityków gmina już liczyć nie może. Jego zdaniem, wójt opowiada się po stronie tych, co już władzy nie mają i nie będą jej mieli. W okresie kampanii wyborczej to odważne wystąpienie.- Ja takiej polityki popierał nie będę! - grzmiał na sesji Senderski.
Wytknął wójt Niezgodzie, że chociaż w puli rządowej na remonty dróg było 50 milionów złotych, to gmina Żmudź nie dostała ani złotówki. Skorzystały sąsiednie samorządy i starostwo chełmskie.
- Żmudź została, jak ta sierota! - oburza się radny.
Wcześniej Senderski upominał się o wiatę przystankową w Leszczanach. Miała być już zamontowana, ale firma jeszcze jej nie dowiozła. To opóźnienie sprawiło, że radny czuje się gołosłowny, bo przecież obiecywał ludziom i termin nie został już dwukrotnie dotrzymany. O remonty dróg w Leszczanach prosi niemal na każdej sesji.
Wójt Niezgoda przemyślała jego zarzuty i w chwilę później odpowiedziała na nie. Widać było, że się zdenerwowała nie na żarty.
- Pan radny doskonale wie, że ja żadnej polityki nie uprawiałam. Byłam zawsze bezpartyjną i bezpartyjną pozostanę! Uważam, że samorząd nie ma nic wspólnego z polityką, ma służyć mieszkańcom. Szybko pan zapomniał, jak pozyskiwaliśmy pieniądze na "schetynówki" i z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych - oburzyła się wójt Niezgoda.
Przypomniała radnemu, że w tym roku gmina Żmudź realizuje dużą inwestycję związaną z montażem kolektorów słonecznych. Pozyskała też pieniądze na świetlice i mieszkania wspomagane.  O środki z Funduszu Dróg Samorządowych się nie starała, bo nie znalazła się droga, która byłaby w tym programie dobrze punktowana, a w dodatku brakowało w budżecie pieniędzy na wkład własny. Natomiast Żmudź nie dostała w tym roku pieniędzy z FOGR i tzw. funduszu powodziowego. Przez to drogę w Ksawerowie zrealizowano z własnego budżetu gminy.
- Proszę nie mówić, że z naszej strony nie ma dobrej woli współpracy, bo wola współpracy jest ze wszystkimi, którzy są życzliwi dla naszego samorządu. Dla mnie to może być PiS, SLD, Zieloni, ktokolwiek. Też nigdy nie patrzyłam przez pryzmat legitymacji partyjnej na moich radnych - wyjaśniała Niezgoda.
Jak nam później wójt  przyznała, nie była na dożynkach organizowanych przez starostę Piotra Deniszczuka, bo też on gminy Żmudź nie odwiedza i znacznie mniej tam realizuje inwestycji niż np. w Sawinie i Wierzbicy.

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Olga 19.10.2019 23:26
To co wyprawia "władza" gminy to totalna porażka! Jak ktos wcześniej napisal traktują gminę jak swoja własność i robią tylko to co im będzie potrzebne...

Wwq 14.10.2019 13:55
W leszczanach od lat nie było żadnego remontu dróg . Drogi są w opłakanym stanie , połamane przez ciężki sprzęt który potrzebny był na budowę wiertni z której i tak nic nie wynikło. a szkoda bo krajobraz jest piękny . wies się cofa przez zaniedbanie starostwa .wszystkie pieniążki idą w gminę Wierzbica i gminę Sawin , czy nikt tego nie widzi ?

Radna 04.10.2019 06:08
Jako jedyny miał odwagę wyrazic swoja opinie, pozostali radni boja sie odezwac. Popieram pana radnego. Jest jeszcze wiele innych tematow ktore powinny ujrzec swiatlo dzienne.

Ale jaja 03.10.2019 20:14
Senderski nie jest zdrowy na umyśle ale z drogami ma rację! Wszędzie robią tylko w strone Leszczan nic się nie dzieje, dziura na dziurze!! może coś wywalczy

Obywatel 03.10.2019 20:14
Prawdę mowi. U nas w gminie lansuje sie psl. Kazdy wie dlaczego. Wladza traktuje urzad jak wlasne gospodarstwo. Zastepca zachowuje sie jakby wszystkie rozumy zjadl

Herman 03.10.2019 00:50
Kto poważnie tratuje Senderskiego haha

KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Miasto Chełm - pomyślcie o parkomatach w centrum i np. przy rynku na Popiełuszki bo to jest masakra. Od urzędu nie idzie nigdzie zaparkować w promieniu przynajmniej 1 kilometra.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 13:17Źródło komentarza: Chełm. Uwaga! Straż miejska zakłada blokady!Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Szkoda ze żabki nie stosują się do tego zakazu i nikt ich nie kontroluje czy napewno właściciel sprzedaje w śwtętaData dodania komentarza: 05.10.2022, 07:56Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitalu
Reklama
Reklama