Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 30 września 2022 21:23
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Magdalena Zając to nie Magda z Big Brothera

Koalicja Obywatelska wystawiła do wyborów w okręgu nr 7 na pozycji 11 Magdalenę Zając. - Ludzie piszą, dzwonią czemu nic nie mówię, że startuję. A to przecież nie ja! - mówi Magda Zając z Roztoki w gminie Żmudź, uczestniczka z Big Brothera poprzedniej edycji. Jeden z portali internetowych posłużył się nawet jej życiorysem, prezentując kandydatkę na posła.
Magdalena Zając to nie Magda z Big Brothera
Autor: FB: Magda Zając

Portal wnp.pl Parlamentarny opublikował listy wyborcze różnych partii politycznych, zdjęcia kandydatów i ich życiorysy. W opisie Magdaleny Zając znalazła się informacja, że jest członkiem Platformy Obywatelskiej. Połączono to z fragmentami życiorysu Magdy Zając, która na co dzień pracuje w Starostwie Powiatowym w Chełmie i należy do Koła Gospodyń Wiejskich w Roztoce. Magda Zając z Roztoki ma legitymację PSL. Jej ojciec, Andrzej Zając, jest wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Chełmskiego. Startował w wyborach z list PSL. Czyżby celebrytka, znana telewidzom z poprzedniej edycji Big Brothera, zdezerterowała do innej partii i tym samym odwróciła się od silnie związanej z PSL-em rodziny? Nic podobnego.

- Poruszyłam już komisarza wyborczego i zamierzam zawiadomić policję, że moje dane osobowe zostały użyte bez mojej zgody. To ewidentnie zagrywka wyborcza - uważa Magda Zając. - Złożę zawiadomienie przeciwko osobie odpowiedzialnej za udostępnienie moich danych  pod niewłaściwym nazwiskiem. Mam na imię Magda, a nie Magdalena Zając. To dwa różne imiona. Te dane wprowadzają w błąd ludzi, którzy myślą, że rzeczywiście startuję w tych wyborach - dodaje.

Napisała do portalu, który ją pomylił z kandydatką Koalicji Obywatelskiej, pismo z żądaniem usunięcia jej danych osobowych. Nie dostała nawet odpowiedzi. Nie zmieniono też prezentacji Magdaleny Zając. Gdy pisaliśmy ten tekst, były nadal publicznie dostępne. Na dobrą sprawę nie wiemy też, czy ta pomyłka jest na rękę kandydatce na posła, czy też wręcz przeciwnie.

- To niezamierzona zbieżność nazwisk - przyznaje Małgorzata Sokół, która w tym roku odpowiadała za zarejestrowanie list kandydatów Koalicji Obywatelskiej.

Poprosiliśmy o komentarz również Magdalenę Zając, ale jak dotąd się z nami nie skontaktowała. Podobno to przez wrodzoną skromność...

- Pani Magdalena Zając jest pracownikiem Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, zajmuje się funduszami europejskimi. Kiedyś starowała do sejmiku i miała bardzo dobry wynik. Pochodzi z Żółkiewki - rozwiewa wątpliwości dotyczące kandydatki Koalicji Obywatelskiej radny sejmiku Krzysztof Grabczuk.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
lachociag 30.09.2019 10:14
pierwsze slysze ze magda i magdalena to dwa rozne imiona

Aga 01.10.2019 15:50
No ba...Zarejestrowana w urzędzie Magda, Magdaleną już nie jest. Podobnie jest z Jakubem i Kubą.Jeśli do pierwszego z nich zwrócisz się"Kuba" uzna to za zdrobnienie. Kuba Cie sprostuje, że Jakubem nie jest.

Reklama
Reklama