Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 16 marca 2026 09:46
Reklama baner reklamowy
Reklama

Gm. Dorohusk: Kultura i sztuka nad Bugiem

W poniedziałek (29 lipca) rozpoczyna się druga edycja Jarmarku Świerżowskiego, organizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Świerż i Ziemi Świerżowskiej. Nie zabraknie artystów, muzyki ludowej i swojskich przysmaków. Patronat nad wydarzeniem objęła redakcja Super Tygodnia Chełmskiego i Radia Bon Ton.

Jarmark Świerżowski "Kultura i Sztuka nad Bugiem" został podzielony na dwie części. Od poniedziałku do piątku (2 sierpnia) będzie trwał plener malarsko-rzeźbiarski.

- Zaprosiliśmy 15 artystów z Polski i Białorusi, w tym sześciu malarzy, ośmiu rzeźbiarzy i jedną osobę tworzącą rękodzieła - mówi Ewa Kozaczuk, prezes Stowarzyszenia Miłośników Świerż i Ziemi Świerżowskiej. - Przez pięć dni będą wykonywać swoje prace, aby zaprezentować je w sobotę. W ramach pleneru odbędą się również warsztaty plastyczne dla dzieci, które poprowadzi Edmund Wilk, malarz z Dąbrowy Tarnowskiej.

Sobota (3 sierpnia) będzie miała już bardziej imprezowy charakter. Od godz. 14 na rynku w Świerżach rozpoczną się nie tylko prezentacje, ale również występy. Na scenie pojawią się zespoły: Cykady z Wólki Okopskiej, Bokoryna z Żalina i Opalinka z Huszczy. Ponadto, swoimi umiejętnościami popisze się Kabaret Pod Cytrynką, uczniowie ze szkoły podstawowej w Świerżach, a także członkowie miejscowej sekcji krav maga. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Blues Mann.

- W programie przewidujemy też kiermasz twórców ludowych, pokazy kowalskie i degustacje miejscowej, tradycyjnej kuchni.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Danka 26.07.2019 21:44
Rok temu było super, to stowarzyszenie jest jednym z najciekawszych o jakich słyszałam. Oby tak dalej, IIedycja też na pewno będzie bardzo fajna

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamarekrutacja
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Na pewno nie przekaże schroniska do MPGK, bo za taki psi pieniądz jaki dostaje aktualny zleceniobiorca MPGK nie będzie sobie d..py zawracać.Data dodania komentarza: 16.03.2026, 09:14Źródło komentarza: Miasto Chełm nie przekaże schroniska MPGK. Emocje wokół placówki wciąż nie opadająAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Powinni postawić taką toaletę przed Urzędem Miasta, jako symbol Chełma w XXI wieku.Data dodania komentarza: 16.03.2026, 09:00Źródło komentarza: Toalety przenośne w Chełmie a uchwała krajobrazowa. Czy są zgodne z przepisami?Autor komentarza: ArturTreść komentarza: Powinni nagrodzić tego, co wymyślił niebieskie tojtojki. To są kible na miarę naszych możliwości!Data dodania komentarza: 16.03.2026, 08:58Źródło komentarza: Poznaliśmy Chełmianina Roku, Ambasadora Miasta Chełm oraz ZasłużonychAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: I tu się z Tobą w 100% zgadzam. Kodeks drogowy wyraźnie określa zasady dla wszystkich uczestników ruchu. A że zrobiono z pieszych święte krowy, to czas najwyższy to zmienić.Data dodania komentarza: 16.03.2026, 08:25Źródło komentarza: Krasnystaw. Bezpieczeństwo na zebrach. Burmistrz odpowiada na interpelację radnejAutor komentarza: UM i dyrektorka pięknie kłamie 😌Treść komentarza: Oczywiście że UM oraz szkoła się tego wyprą. Ale w sobotę przed powrotem dzieci do szkoły na grupach klasowych byliśmy wywoływali do tablicy że MAMY PRZYJŚĆ SPRZĄTAĆ, wraz z wiadrami mopami i środkami czystości. Mam screeny ,i podejrzewam że nie tylko ja, oraz wiadomości , że dyrektorka i nauczyciele nie mogą napisać tego na e-dzienniku , więc wszystko odbywalo się na grupach dla rodziców ,tak by szkoła mogła się tego wyprzeć ... Mało tego po zakończeniu całego remontu również liczą na to że to my rodzice będziemy biegać i sprzątać szkole... Moze UM za wczasu załatwi ekipę sprzątająca ?!Data dodania komentarza: 15.03.2026, 19:48Źródło komentarza: Chełm. Remont w SP nr 8. Rodzice z miotłami i ścierkami. Miasto: nie byli zmuszani, wszystko pod kontrolą [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama