Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Gm. Rejowiec Fabryczny: Powstanie nowy dworzec

To już pewne. Obok stuletniego zabytkowego dworca w Kaniem powstanie nowy obiekt. PKP kontynuuje projekt budowy dworców modułowych.

Po długich negocjacjach i propozycji modernizacji starego dworca złożonej przez samorząd i mieszkańców miejscowości Kanie, Kanie-Stacja oraz Liszno kolej zadecydowała o wybudowaniu nowego budynku. Mimo zmiany koncepcji wójt Zdzisław Krupa cieszy się, że projekt PKP objął także Kanie.

- Na pewno będzie to duże ułatwienie dla podróżnych - mówi. - Dworzec będzie obejmował wszystkie najpotrzebniejsze elementy. Przede wszystkim będzie miał ogrzewaną poczekalnię, biletomaty, sanitariaty, podjazdy dla osób niepełnosprawnych. Będą miejsca na rowery i inne jednoślady.

Niestety, projekt nie przewiduje budowy parkingu dla samochodów. Kierowcom pozostanie plac znajdujący się obok starego dworca, który zostanie utwardzony wspólnymi siłami przez urząd gminy i PKP. Wykonawca przedsięwzięcia jest już wybrany, a budowa nowego obiektu rozpocznie się w przyszłym roku. Rozmowy dotyczyły także przyszłości istniejącego już dworca. Padła propozycja, aby wykorzystać go na wspólne cele.

- Na razie żadna ze stron nie określiła, jakie to mogą być cele - dodaje wójt. - Grupa seniorów z Kanie-Stacja wnioskuje, aby część obiektu przeznaczyć na ich siedzibę. Jest także potrzeba zorganizowania punktów usługowych. W całej gminie nie ma ich zbyt wiele.

Istnieje szansa, że na dworzec powróci poczta. Kanie posiadają numer pocztowy 22-170, a w miejscowości jest tylko punkt pocztowy. Wójt zapewnia, że w razie pozytywnego przebiegu rozmów zabytkowy dworzec przejdzie remont, aby przystosować go do nowych funkcji. Do rozmów na ten temat ma jednak dojść dopiero w przyszłym roku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamarekrutacja
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Kierowczyni krasnostawskaTreść komentarza: Żadne oświetlenie nie pomoże, jeśli piesi nadal będą się zachowywać, jak nieśmiertelni wchodząc z biegu pod auta... Jak już koniecznie ktoś chce pieniądze wydawać, to proponuję szykany dla pieszych wymuszające rozejrzenie się w obie strony, dające kierowcom szansę dostrzeżenia pieszych, którzy za nic mają swoje życie i chodzą ubrani na czarno i bez odblasków utrudniając kierowcom zobaczenie ich nawet w dobrze doświetlonych miejscach. To nie brak oświetlenia stanowi największy problem, a mentalność pieszych. Tu jest pole do popisu dla policji, która powinna nauczyć krasnostawskich pieszych prawidłowego zachowania w obrębie przejścia (z pozdrowieniami dla starych bab trajkoczących przy samym przejściu, bez zamiaru przejścia). Kierowcy przewrażliwieni na zachowanie nieprzytomnych pieszych nadużywają już hamulca przed przejściami, więc czas wziąć się za prawdziwe źródło problemu, zamiast marnować publiczne pieniądze na kolejne oświetlenie, które nic nie zmieni.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 16:06Źródło komentarza: Krasnystaw. Bezpieczeństwo na zebrach. Burmistrz odpowiada na interpelację radnejAutor komentarza: Oze SrozeTreść komentarza: Wpływy do budżetu gminy to jedno, a czynsz za dzierżawę to druga strona medalu, chyba ważniejsza niż te wpływy do budżetu... Ciekawe kto na tym tak naprawdę skorzysta, bo na pewno nie zwykli mieszkańcy...Data dodania komentarza: 15.03.2026, 11:28Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Myślą intensywnie o turbinach. Urząd prowadzi w tej sprawie kilka postępowańAutor komentarza: Aj WajTreść komentarza: To ta na której sklep ma być?Data dodania komentarza: 15.03.2026, 11:18Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Myślą intensywnie o turbinach. Urząd prowadzi w tej sprawie kilka postępowańAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Co trolu???? Nie pasuje ci, że posłanka dorwała się do łopaty???? Widocznie lubi kopać dołki.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 09:31Źródło komentarza: Wbili pierwszą łopatę pod rewitalizację Młyna Michalenki. Powstanie nowe centrum kultury w Chełmie [ZDJĘCIA]Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: A dziura po PKS dalej straszy.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 09:14Źródło komentarza: Spór o 180 mln zł na Muzeum Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej w Chełmie. Prezydent Banaszek odpowiada na medialne zarzuty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama