Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

TBS rozpoczyna budowę kolejnego bloku | Super Tydzień

W marcu Chełmskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przekazuje kolejny teren pod budowę nowego bloku. Będzie to już piąta nieruchomość spółki miejskiej na osiedlu Zachód.
TBS rozpoczyna budowę kolejnego bloku | Super Tydzień

- Właśnie rozpoczynamy kolejną inwestycję. Tym razem będzie to 28-rodzinny budynek przy ul. Synów Pułku. W pierwszych dniach marca podpisujemy umowę z wykonawcą, przekazujemy teren pod budowę i rozpoczynamy prace - mówi prezes spółki Bogdan Drygasiewicz.

Budowa bloku ma zgodnie z harmonogramem zakończyć się na początku 2020 roku, ale możliwe, że uda się to sfinalizować nieco wcześniej.

Na tym nie koniec. TBS już zbiera najemców pod kolejne bloki. Jeśli tylko uda się "zagospodarować " następne lokale, spółka przystąpi do procedur związanych z nową inwestycją.

Najemcą w TBS-ie może zostać osoba, która związana jest z Chełmem albo tu mieszka, albo pracuje. Ponadto potrzebne jest posiadanie udokumentowanych dochodów umożliwiających utrzymanie mieszkania, a także wkład własny, określony na podstawie metrażu "zaklepanego" mieszkania. Partycypacja w kosztach to obecnie  2 tys. 100 zł za mkw lokalu. Pieniądze muszą być wpłacone w całości przed rozpoczęciem budowy. Takie zasady warunkuje umowa kredytowa spółki.

- Nasze mieszkania przeznaczone są dla osób pracujących, ale nieposiadających zdolności kredytowych. To my bierzemy kredyt na budowę. Jednak najemcy muszą dysponować gotówką na wkład własny - wyjaśnia prezes Drygasiewicz.

Po spełnieniu wszystkich warunków i wybudowaniu bloku najemca dostaje klucze do swojego mieszkania. Lokal odbiera w stanie developerskim. Jest on wyposażony w instalację elektryczną i grzewczą, wod-kan oraz gazową. Lokatorzy sami kupują sobie armaturę taką, jaką sobie życzą. Mieszkania TBS mają typowy developerski standard, taki jak w przypadku każdego innego bloku budowanego na chełmskich osiedlach. Koszty po wprowadzeniu się do wymarzonego mieszkania to jedynie czynsz, w który wliczona jest spłata kredytu oraz opłaty za dostarczone media.

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami mieszkanie wynajmowane w TBS można wykupić po pięciu latach.

- Jeśli ktoś rezygnuje z mieszkania, oddajemy mu tzw. wkład własny - tłumaczy prezes spółki mieszkaniowej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

lolo 13.03.2019 16:32
złodzieje

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: LESNICZANKATreść komentarza: Kogo to spotkało? Bo nikt nic nie pisze to anonimowi to się spaliło?Data dodania komentarza: 29.01.2026, 20:01Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Stracili budynek, a wraz z nim bezcenny sprzęt. Społeczność gminy chce pomóc pogorzelcom z PoniatówkiAutor komentarza: dziadekTreść komentarza: Zrobią huczne otwarcie, będzie szpak i proboszcz!Data dodania komentarza: 29.01.2026, 19:48Źródło komentarza: Krasnystaw. Mieszkania małe, duże i gotowe "pod klucz". Jest koncepcja spółki SIMAutor komentarza: KosmitaTreść komentarza: Jak zwykle będę odosobniony w swym spojrzeniu na świat a także na powyższą sprawę. Co tam, to se będę. Uważam, że każdy ma prawo do dysponowania własną OSOBĄ, jeśli nie czyni szkody fizycznej drugiemu, w taki sposób jak Mu się podoba. Jeśli OSOBA uzna, że nie pasuje do otaczającego świata czy też społeczeństwa, to Państwo powinno Mu zapewnić możliwość zejścia z tego łez padołu w sposób możliwie bezproblemowy. Może to się odbyć np. poprzez samoobsługową gilotynę, przez uruchomienie KLIKACZA włączanego przez Usługobiorcę. Usługa oczywiście płatna. Opłata w odpowiedniej wysokości by posłużyła do odpowiedniego serwisowania urządzenia oraz opłacenia zagospodarowania doczesnych szczątków OSOBY. Zebranie opłaty mogło by też na OSOBIE wymusić, konieczność zastanowienie się nad celowością swojej decyzji. Państwo z ostatecznej decyzji OSOBY miało by stały dopływ gotówki a społeczeństwo zaś by uzyskało jednorodność genetyczną pod względem sposobu patrzenia na świat, bo przecież Szanownemu Państwu oto chodzi, prawda? To pytanie jest oczywiście skierowane do tych NAJPRAWDZIWSZYCH POLAKÓW. Z takiej ostatecznej decyzji danej Osoby, były by też oczywiście części zamienne. Same plusy. Żart? Wcale nie, dogłębnie przemyślana sprawa.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 19:08Źródło komentarza: Wciąż dramatycznie dużo prób samobójczych wśród dzieci i młodzieżyAutor komentarza: LoloTreść komentarza: Dom to był kiedyśData dodania komentarza: 29.01.2026, 17:36Źródło komentarza: O krok od tragedii w Ostrzycy. Dach runął pod ciężarem śniegu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: RudyoszustTreść komentarza: Dali wam dostęp do internetu w psychiatryku to musisz sie wykazać pod każdym artykułemData dodania komentarza: 29.01.2026, 15:43Źródło komentarza: - Wszystko zależy teraz od Państwa – prezydent Chełma Jakub Banaszek rzuca wyzwanie ogólnopolskim mediom
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama