Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 19:49
Reklama

Więcej niż jeden dworzec

Polskie Koleje Państwowe przesądziły ostatecznie o losie dworca w miejscowości Kanie Stacja. Obok obecnego budynku powstanie nowy, co nie cieszy ani władz gminy, ani jej mieszkańców. Lokalny samorząd planuje być w stałym kontakcie ze spółką, aby na bieżąco śledzić poczynania co do zabytkowego dworca.
Więcej niż jeden dworzec

Na wniosek mieszkańców i radnych obecny dworzec w miejscowości Kanie Stacja został wpisany na gminną listę zabytków. Nie zmienia to jednak faktu, że jego właścicielem są Polskie Koleje Państwowe i jego przyszłość jest uzależniona od ich decyzji.

- Nasza społeczność miała nadzieję, że ten dworzec zostanie wyremontowany, ale PKP podjęło ostateczną decyzję, że obok niego stanie nowy budynek - mówi wójt Zdzisław Krupa. - Ten temat poruszaliśmy podczas jednego z ostatnich spotkań z mieszkańcami, którzy nie są zachwyceni z takiego rozwoju sytuacji. Na tę chwilę wszyscy mamy nadzieję, że oba budynki będą ze sobą estetycznie współgrały, kiedy inwestycja dobiegnie końca. Nasz urząd jest w stałym kontakcie z władzami PKP, ponieważ chcemy mieć wgląd w rozwiązania techniczne, jakie będą prowadzone podczas prac.

Decyzją spółki, obok zabytku stanie nowy dworzec z poczekalnią oraz dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Wykonawca prac został już wybrany, teraz czeka go przygotowanie projektu, a następnie jego realizacja. Wobec zabytkowego dworca PKP ma już wstępne plany, ale na razie ich nie ujawnia, także władzom i mieszkańcom gminy. Kiedy i w tej kwestii zapadnie decyzja, pojawi się oficjalna informacja.

Tymczasem zmiany czekają nie tylko teren samego dworca, ale również jego okolicę, gdzie rozrasta się osiedle domów jednorodzinnych.

- Od pewnego czasu sukcesywnie sprzedajemy działki w pobliżu dworca, gdzie powstają domy jednorodzinne - wyjaśnia wójt. - Obecnie jest ich około 20. To miejsce cieszy się dużym zainteresowaniem, głównie ze względu na dobre połączenie komunikacyjne.

Dom pani Zofii spłonął w pożarze. PCK ruszyło z pomocą, ale włodawiankę może wesprzeć każdy z nas! Jak? [SPRAWDŹ]


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama