Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Więcej niż jeden dworzec

Polskie Koleje Państwowe przesądziły ostatecznie o losie dworca w miejscowości Kanie Stacja. Obok obecnego budynku powstanie nowy, co nie cieszy ani władz gminy, ani jej mieszkańców. Lokalny samorząd planuje być w stałym kontakcie ze spółką, aby na bieżąco śledzić poczynania co do zabytkowego dworca.
Więcej niż jeden dworzec

Na wniosek mieszkańców i radnych obecny dworzec w miejscowości Kanie Stacja został wpisany na gminną listę zabytków. Nie zmienia to jednak faktu, że jego właścicielem są Polskie Koleje Państwowe i jego przyszłość jest uzależniona od ich decyzji.

- Nasza społeczność miała nadzieję, że ten dworzec zostanie wyremontowany, ale PKP podjęło ostateczną decyzję, że obok niego stanie nowy budynek - mówi wójt Zdzisław Krupa. - Ten temat poruszaliśmy podczas jednego z ostatnich spotkań z mieszkańcami, którzy nie są zachwyceni z takiego rozwoju sytuacji. Na tę chwilę wszyscy mamy nadzieję, że oba budynki będą ze sobą estetycznie współgrały, kiedy inwestycja dobiegnie końca. Nasz urząd jest w stałym kontakcie z władzami PKP, ponieważ chcemy mieć wgląd w rozwiązania techniczne, jakie będą prowadzone podczas prac.

Decyzją spółki, obok zabytku stanie nowy dworzec z poczekalnią oraz dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Wykonawca prac został już wybrany, teraz czeka go przygotowanie projektu, a następnie jego realizacja. Wobec zabytkowego dworca PKP ma już wstępne plany, ale na razie ich nie ujawnia, także władzom i mieszkańcom gminy. Kiedy i w tej kwestii zapadnie decyzja, pojawi się oficjalna informacja.

Tymczasem zmiany czekają nie tylko teren samego dworca, ale również jego okolicę, gdzie rozrasta się osiedle domów jednorodzinnych.

- Od pewnego czasu sukcesywnie sprzedajemy działki w pobliżu dworca, gdzie powstają domy jednorodzinne - wyjaśnia wójt. - Obecnie jest ich około 20. To miejsce cieszy się dużym zainteresowaniem, głównie ze względu na dobre połączenie komunikacyjne.

Dom pani Zofii spłonął w pożarze. PCK ruszyło z pomocą, ale włodawiankę może wesprzeć każdy z nas! Jak? [SPRAWDŹ]


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama