Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Roszady kadrowe w urzędzie miasta

15 osób dostało w ubiegłym tygodniu wypowiedzenia z pracy. Władze miasta zapowiadają, że zamierzają zmniejszyć liczbę urzędników z 300 do docelowo ok. 250 osób, wzorując się na Urzędzie Miasta Zamość, gdzie pracuje tylko 200 osób.
Roszady kadrowe w urzędzie miasta

W tym tygodniu z pracą w Urzędzie Miasta Chełm pożegnało się 15 osób, z czego 4 – zatrudnione były jako pomoc administracyjna. Dużo zmian zaszło na dyrektorskich stołkach.

Departamentem komunalnym ma kierować Marzena Kozaczuk, która przechodzi do urzędu miasta ze starostwa powiatowego ma mocy porozumienia ze starostą. Irena Żółkiewska, dyrektor dotychczasowego wydziału ochrony środowiska, odeszła na emeryturę. Nad geodezją i kartografią pieczę ma mieć Radosław Wnuk, który wróci do urzędu miasta z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie 18 lutego również na mocy porozumienia stron. Na razie obowiązki dyrektora pełni Renata Ciepłowicz.

Pełniącą obowiązki dyrektora departamentem edukacji i sportu na razie jest Dorota Cieślik. Dyrektor ma być wyłoniony w drodze konkursu. Departamentem spraw obywatelskich zarządza Monika Zaborek-Turewicz, a jej zastępczynią jest Edyta Dąbska. Dyrektor wydziału spraw społecznych Jolanta Giersimiuk na razie jest na zwolnieniu lekarskim.

Departamentem finansów kieruje Joanna Babijczuk-Molik, a zastępuje ją Irena Lewczak. Nad departamentem budżetu ma czuwać Małgorzata Bukowska-Witos, a pełniąca obowiązki dyrektora wydziału organizacyjno-administracyjnego jest Ewa Nowosad.

Chełmianie debatowali o płatnych parkingach. Z jakim skutkiem? [CZYTAJ]

Nad departamentem inwestycji i rozwoju ma mieć pieczę Katarzyna Fik, również "transfer" z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Komendantem Straży Miejskiej w Chełmie pozostał Zbigniew Grochmal, któremu przedłużono umowę. Nic nie zmieniło się także w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Miasto na razie nie ma jeszcze rzecznika prasowego. Roland Kurczewicz, dotychczasowy pełnomocnik prezydenta, który pełnił funkcję łącznika między urzędem a mediami, otrzymał w czwartek wypowiedzenie z pracy. Natomiast Józef Kendzierawski, dotychczasowy dyrektor wydziału infrastruktury komunalnej, został przeniesiony do PUM- u. Ma tam wspierać nowego dyrektora spółki Rafała Bukowskiego.

To nie koniec zmian na urzędniczych stołkach. Część dotychczasowych dyrektorów UM Chełm pozostaje nadal na zwolnieniach lekarskich.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Czytelnik 07.02.2019 19:46
W finansach tez powinny byc zmiany. Szczegolnie zastępcę nalezy zwolnić

wars 07.02.2019 13:17
Nie blokujcie komentarzy. Prawda Was wyzwoli.

Chełmianin 07.02.2019 12:36
Kędzierawski ma wspierać dyrektora PUM ?:) Miało być nowe a jest jednak stare i to w najgorszym wydaniu :(

AAA 20.02.2019 12:28
W dodatku za bardzo wysokie wynagrodzenie, a miały być oszczędności-dlatego zwalniają w UM, by wynagrodzić sowicie nielicznych-gdzie ta promocja i miejsca pracy dla młodych?

Czytelnik 06.02.2019 20:44
Komentarz zablokowany

BL 06.02.2019 19:31
Słuszne zmiany. Po dwie Panie siedziały na informacji w UM za prezydentury Pani Fisz.

MN 06.02.2019 19:27
Słuszne zmiany.Po dwie Panie na informacji siedziały w UM ,duża przesada,tak było z a Pani Fisz.

an 06.02.2019 14:39
Czy do dyrektórów,obowiazkowo przy roszadach kadrowych, przebywających na zwolnieniu lekarskim ZUS się wubierze w odwiedziny?

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama