Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 18:54
Reklama

Gm. Wierzbica: Wójt chce odwołać dyrektorkę

Bożena Deniszczuk wystąpiła do kuratorium i Związku Nauczycielstwa Polskiego o zaopiniowanie odwołania dyrektorki Szkoły Podstawowej w Wierzbicy Mieczysławy Sołtys. Zdaniem nowej wójt zmiana władz w szkole jest uzasadniona z kilku powodów.
Gm. Wierzbica: Wójt chce odwołać dyrektorkę
Autor: zdjęcie poglądowe

Po zmianie władz w Wierzbicy na jaw wyszły fakty niewygodne dla dyrekcji szkoły. Jak się okazało, placówka ta niedawno zmuszona była zwrócić 151 tys. 103 zł nienależnie przyznanej subwencji oświatowej, otrzymanej w 2014 roku na prowadzenie klas sportowych.

- Dyrektor nie chciała składać merytorycznych wyjaśnień. Oględnie tłumaczyła, że podczas kontroli skarbowej zostały ujawnione nieprawidłowości podczas naliczania wysokości subwencji oświatowej ogólnej dotyczącej oddziałów sportowych i poinformowała, że ponosi pełną odpowiedzialność za zaistniałą sytuację - wyjaśnia Deniszczuk.

Jej zdaniem powstałe zaniedbanie naraziło pracodawcę, a więc urząd gminy, na stratę. Nie jest to jednak jedyna przyczyna zamiaru odwołania dyrektorki szkoły. Druga dotyczy postępowań dyscyplinarnych wobec dwojga nauczycieli i zaniechania ich zawieszenia w obowiązkach.

W połowie czerwca br. do szkoły wpłynęła skarga sześciorga rodziców na nauczycielkę oddziału przedszkolnego. Informowali o niewłaściwym i wręcz psychicznym i fizycznym znęcaniu się nad dziećmi i prosili o zmianę wychowawcy. Doniesienie trafiło również do prokuratury, która jednak umorzyła postępowanie. Natomiast w komisji dyscyplinarnej toczy się postępowanie wyjaśniające. Termin rozprawy wyznaczono na 19 grudnia.

Druga sprawa dotyczy nauczyciela, który bezprawnie podał niezidentyfikowaną substancję dwóm uczennicom. Obie po wypiciu białego proszku rozpuszczonego w soku poczuły się źle, dostały zawrotów i bólów brzucha. Jedna z nich, 11-letnia uczennica, z ostrą biegunką trafiła do szpitala.

Po zgłoszeniu sprawy kuratorium wszczęło postępowanie. Ostatecznie Odwoławcza Komisja Dyscyplinarna przy Ministrze Edukacji Narodowej utrzymała w mocy udzieloną mu karę, jaką jest nagana z ostrzeżeniem. Jednocześnie przeciwko temu nauczycielowi toczy się postępowanie przed Sądem Rejonowym w Chełmie. Zdaniem wójt jego dalsza praca w szkole zagraża bezpieczeństwu uczniów i do czasu wyjaśnienia sprawy powinien być zawieszony.

Dodatkowo w piśmie do kuratorium i ZNP wskazano, że w szkole w Wierzbicy są nieprawidłowości związane z bezpieczeństwem uczniów. Może do niej wejść każda osoba postronna i nie jest to w żaden sposób kontrolowane.

Zarówno kuratorium, jak i ZNP, zostały poproszone o zajęcie stanowiska w sprawie zamiaru odwołania Mieczysławy Sołtys w terminie 5 dni od daty otrzymania pisma w tej sprawie.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
?????? 29.12.2018 21:24
uda czy się nie uda ?

... 23.12.2018 22:22
oj tu niejedne zgniłe jajko jeszcze wybuchnie

??? 21.12.2018 13:45
z czyjej kieszeni pieniądze będą oddane ?

;;; 21.12.2018 13:31
no ciekawe rzeczy wychodzą

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama