Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama
Potrzeba tak niewiele

Gm. Dorohusk. Dla nich drewno zawsze się znajdzie. Wykluczeni mogą liczyć na pomoc gminy

W czasie ostatniej sesji Rady Gminy Dorohusk przewodnicząca rady Małgorzata Sarzyńska podziękowała wójtowi Wojciechowi Sawie za czujność i otwartość na najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy. - Proszę, aby pan wójt czuwał nad osobami samotnymi tak, jak to czynił do tej pory. Oni nie mogą liczyć na niczyją pomoc. Często nie mają nawet piły, aby przygotować sobie opał – zaznaczyła.
W czasie ostatniej sesji przewodnicząca rady Małgorzata Sarzyńska podziękowała wójtowi Wojciechowi Sawie za czujność i otwartość na najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy. - Proszę, aby pan wójt czuwał nad osobami samotnymi tak, jak to czynił do tej pory. Oni nie mogą liczyć na niczyją pomoc.
Gmina stara się wykorzystać niepotrzebne drewno i przekazać je najbardziej potrzebującym mieszkańcom gminy.

Źródło: Freepik

Pomysł, jaki samorządowcy mają na niesienie pomocy, jest w gruncie rzeczy bardzo prosty. Wójt Wojciech Sawa polecił pracownikom gospodarczym, aby niepotrzebne, pozyskane z różnych prac drewno, gromadzili na pryzmie nieopodal urzędu. Mogą z tych zasobów korzystać np. osoby, które pozostają pod opieką pomocy społecznej. 

Wszyscy mają świadomość tego, że tegoroczna zima jest wyjątkowo uciążliwa. Przez kilka tygodni utrzymywały się bardzo niskie temperatury, które uszczupliły znacznie zapasy zgromadzonego na chłodne miesiące opału. Przewodnicząca Sarzyńska przekonana jest o tym, że wkrótce nie będzie już śladu także po drewnie, które zostało jakiś czas temu zgromadzone pod gminą. 

- Wiem, że w akcję niesienia pomocy tym osobom najbardziej wykluczonym zaangażowali się także radni, którzy znają te potrzeby i współpracują stale z naszymi jednostkami. Wiem, że znaczna część drewna, które zgromadzili tutaj pracownicy, została już rozwieziona. I sam pan wójt zachęcał zresztą do tego, że jeśli ktoś potrzebuje, to może śmiało sobie ten opał zabrać. Cóż, było naprawdę zimno. Tego opału mieszkańcy zużyli z pewnością bardzo dużo. Proszę więc, żeby pozostać czujnym na potrzeby osób, które same nie są w stanie ani przywieźć, ani odpowiednio przygotować tego drewna – apelowała w czasie obrad przewodnicząca. 

Czytaj także:

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ja Treść komentarza: To jest jawne skur...yństwo, i dlatego nie jeżdżę do sklepów przy których niema normalnego parkingu. I wszyscy inni też powinni tak robić, wtedy jakby nagle spadł ruch w interesach, to by od razu się te matoły które to wymyślają wyprostowały. Data dodania komentarza: 29.07.2026, 08:56 Źródło komentarza: Chełm. Parking przy Gamie przy Al. Marszałka Piłsudskiego już płatny. Brak rejestracji może kosztować 150 zł Autor komentarza: Tomcio Treść komentarza: Przy Gmachu warto tez zrobic taki sam Data dodania komentarza: 29.07.2026, 08:14 Źródło komentarza: Chełm. Parking przy Gamie przy Al. Marszałka Piłsudskiego już płatny. Brak rejestracji może kosztować 150 zł Autor komentarza: Myśli ciel Treść komentarza: Zobaczcie sobie ten jakże wspaniały :D profil na Facebooku - NIE dla FERMY Drobiu w gm. ST. BRUS - tam znajdziecie odpowiedź . Według nich ta gmina ma żyć z turystyki, bo ma piękne okolice. Ale skoro już je ma, to dlaczego z tej turystyki nie ma żadnych przychodów ? Śmiech na sali proszę państwa Data dodania komentarza: 28.07.2026, 20:34 Źródło komentarza: Gm. Stary Brus. Mamy wszystko. Oprócz odpowiedzi na pytanie: co dalej? Autor komentarza: dziadek Treść komentarza: Rozwiązanie to wciąż rosnąca liczba urzędasów, szczególnie pociotków na prowincji! Data dodania komentarza: 28.07.2026, 15:22 Źródło komentarza: Polska ma coraz mniej mieszkańców. Kraj nadal się wyludnia Autor komentarza: miejscowy Treść komentarza: Jak by tak kilku cwaniaków solidnie dostało po kieszeni, to inni zaczęli by myśleć. A tak hulaj dusza, piekła nie ma. Data dodania komentarza: 26.07.2026, 16:00 Źródło komentarza: Miliony Polaków nie płacą za śmieci. PESEL lekiem na nieuczciwość
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama