Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Uważajcie na takie prośby!

Cyberprzestępcy znów atakują! Jedna taka wiadomość wystarczyła, by wyłudzić pieniądze

Blisko 950 złotych stracił 40-letni mieszkaniec Chełma, który był przekonany, że pomaga znajomemu proszącemu o opłacenie internetowych zakupów.
Mieszkaniec Chełma oszukany na BLIKA

Źródło: Wygenerowane przez AI

Mężczyzna we wtorek (17 listopada) zawiadomił o oszustwie policję. Zgłosił, że otrzymał wiadomość z prośbą o kod BLIK i – nie kontaktując się wcześniej z kolegą – zrealizował płatność. Dopiero później dowiedział się, że konto znajomego zostało przejęte przez oszusta, który rozsyłał fałszywe prośby o pomoc finansową.

Policja apeluje o ostrożność i weryfikowanie każdej wiadomości z prośbą o przekazanie środków. 

Zanim przekażemy komukolwiek kod Blik, upewnijmy się, czy za prośbą o pomoc nie kryje się próba oszustwa. Skontaktujmy się telefonicznie lub osobiście ze znajomym – przypomina nadkomisarz Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Tylko w ten sposób uchronimy nasze oszczędności.

Czytaj też:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama