Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Uroczystości z okazji 11 listopada

Narodowe Święto Niepodległości w gminie Rejowiec Fabryczny

Uroczystości rozłożone na trzy dni, stanowią okazję do wspólnego świętowania rocznicy odzyskania niepodległości.
Narodowe Święto Niepodległości w gminie Rejowiec Fabryczny
Narodowe Święto Niepodległości w gminie Rejowiec Fabryczny rozpocznie się już 8 listopada Ulicznymi Biegami Niepodległości.

Źródło: Gmina Rejowiec Fabryczny

Obchody rozpoczną się 8 listopada o godzinie 10:00 przy Szkole Podstawowej w Pawłowie nastąpi otwarcie XVIII Ulicznych Biegów Niepodległości, wydarzenia o charakterze sportowym, które na stałe wpisało się w harmonogram lokalnych uroczystości.

Dzień później, 9 listopada, zaplanowano wydarzenie kulturalne. O godzinie 13:00 w kościele parafialnym pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Kaniem odbędzie się koncert patriotyczny zatytułowany „Echa historii”. Wystąpią schola parafialna i zespół Łyszcz. 

Główne uroczystości przypadają na 11 listopada o godzinie 10:00 w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Pawłowie zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny oraz poległych za nią. Po nabożeństwie, o godzinie 11:00, nastąpi uroczyste złożenie wieńców przy Pomniku Ofiar Okupacji Niemieckiej i Bombardowania Pawłowa.

Część artystyczna tego dnia rozpocznie się o godzinie 11:20 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowie. Zaplanowano tam koncert pieśni patriotycznych „Dla Ciebie Polsko”. Na scenie zaprezentują się liczne lokalne zespoły i artyści, w tym: Łyszcz, Echo, Seniorki, Pawłowianki, Radość, a także uczniowie Społecznej Szkoły Muzycznej I st. w Chełmie. Dla uczestników przewidziany jest także serwis kawowy oraz tradycyjne rogale świętomarcińskie.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamarekrutacja
Reklamatelefon
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PowiatowaTreść komentarza: Pan zza wschodniej granicy nie przyswoił przepisów obowiązujących w Polsce.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 15:03Źródło komentarza: Horrendalny mandat dla kierowcy porsche. Zaszalał na krajowej 12Autor komentarza: jaTreść komentarza: Skoro praca jest bardzo obciążająca psychicznie, a do tego jeszcze 24h zmiany, to może trzeba by w tutaj wprowadzić gruntowną reformę. Czyli np. 6h zmiana, i zmniejszenie liczby godzin tygodniowo np. do 30, i wtedy może nie było by takiego obciążenia psychicznego (krótsza praca, dłuższe przerwy), pozostawiając oczywiście stawki godzinowe w okolicach 300zł.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 14:23Źródło komentarza: 100 tys. miesięcznie? Nie, dziękuję. Lekarze nie chcą pracować na SOR-achAutor komentarza: JagnaTreść komentarza: Zmniejsz dawkowanie Ignac!Data dodania komentarza: 6.03.2026, 12:33Źródło komentarza: Prezydent Chełma na premiera? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiSAutor komentarza: ignacTreść komentarza: superData dodania komentarza: 5.03.2026, 18:02Źródło komentarza: Prezydent Chełma na premiera? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiSAutor komentarza: miejscowaTreść komentarza: Ta, a Anna Dąbrowska-Banaszek będzie Ministrą Zdrowia i Wszelkiej Szczęśliwości!Data dodania komentarza: 5.03.2026, 13:21Źródło komentarza: Prezydent Chełma na premiera? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama