Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Zatrzymany przez innych kierowców

Z blisko 4 promilami za kierownicą. 44-latek z Ukrainy wydalony z Polski

To mogło zakończyć się tragedią. 44-letni obywatel Ukrainy, mając blisko 4 promile alkoholu w organizmie i bez prawa jazdy, wsiadł za kierownicę renault. Najpierw spowodował kolizję, a następnie kontynuował jazdę drogą wojewódzką. Na szczęście jego niebezpieczne zachowanie zauważyli inni kierowcy, którzy zatrzymali samochód i wezwali policję.
Z blisko 4 promilami za kierownicą. 44-latek z Ukrainy wydalony z Polski

Źródło: KMP w Chełmie

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (1 września) około godziny 16:30 w Kamieniu. To właśnie tam inni uczestnicy ruchu zauważyli podejrzaną jazdę renault – samochód nie trzymał toru, kierowca raz zwalniał i się zatrzymywał, innym razem gwałtownie przyspieszał. Świadkowie uniemożliwili mu dalszą podróż i powiadomili policję, przytrzymując nietrzeźwego do czasu przyjazdu patrolu.

– Na miejscu funkcjonariusze stwierdzili, że za kierownicą renaulta siedział 44-letni obywatel Ukrainy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie i nie miał prawa jazdy. Wcześniej, mijając się na trasie z innym samochodem, doprowadził do kolizji drogowej – przekazała nadkomisarz Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa z chełmskiej policji.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i tymczasowo zabezpieczyli pojazd. 44-latek usłyszał zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości, spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym oraz jazdy bez uprawnień.

W związku z naruszeniem porządku prawnego mundurowi skierowali wniosek do Placówki Straży Granicznej w Dorohusku o zobowiązanie cudzoziemca do powrotu do kraju.

 –44-latek opuścił teren naszego kraju. Otrzymał również zakaz ponownego wjazdu do Polski i innych krajów Schengen na okres 5 lat – dodała nadkom. Ewa Czyż.

Policja przypomina, że obywatelska postawa świadków w takich sytuacjach może uratować ludzkie życie. Dzięki ich zdecydowanej reakcji udało się wyeliminować z ruchu kierowcę, który stwarzał ogromne zagrożenie dla siebie i innych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamarekrutacja
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama