Uroczyste rozpoczęcie „Żniwowania” zaplanowano na godzinę 16:00, kiedy to nastąpi oficjalne przywitanie gości. Centralnym punktem programu będzie widowisko „Tradycyjne Żniwowanie” w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich Horodysko, które rozpocznie się o 16:20 i potrwa do 17:30. Widowisku towarzyszyć będą przyśpiewki ludowe w wykonaniu zespołów śpiewaczych „Kumowianki” oraz „Rakołupianki”.
Po części obrzędowej, w godzinach 17:30 – 18:00, odbędzie się biesiada żniwiarzy i gości, dająca okazję do wspólnego posiłku i integracji. Następnie, od 18:00 do 18:30, na scenie zaprezentują się lokalne zespoły KGW: „Leśniczanki” oraz „Na Dolince”.
Wieczór upłynie pod znakiem muzyki ludowej i biesiadnej. Od 18:30 do 20:30 wystąpią zespoły „Kapela Cyja” i „Tango Zamość”. Punktem kulminacyjnym będzie koncert zespołu „Stojan”, który rozpocznie się o 20:30 i potrwa do 21:30. Zwieńczeniem dnia będzie dyskoteka „pod gwiazdami” prowadzona przez DJ W-you.
Tak było w zeszłym roku:
Organizatorzy przygotowali również szereg dodatkowych atrakcji i wydarzeń towarzyszących, które urozmaicą czas spędzony na „Żniwowaniu”. Odwiedzający będą mieli okazję zwiedzić wiejską chatę z dawnym wyposażeniem i przysmakami żniwiarza, co pozwoli na chwilę zanurzenia się w dawne realia wsi.
Nie zabraknie również elementu rywalizacji. Zaplanowano konkursy na „Najładniejszy snopek” dla wszystkich uczestników wydarzenia oraz na „Najsmaczniejszą potrawę żniwiarza” dla gospodyń i gospodarzy z gminy Leśniowice.
Na terenie wydarzenia dostępne będą stoiska gastronomiczne oferujące regionalne przysmaki przygotowane przez koła gospodyń wiejskich, a także stoiska komercyjne i te prezentujące rękodzieło. Dla najmłodszych uczestników przygotowane zostaną dmuchane place zabaw.
Czytaj także:


![Zginął 46-letni motorowerzysta. Sprawca uciekł z miejsca wypadku. Był pod wpływem alkoholu [FILM]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-uciekl-z-miejsca-wypadku-byl-pod-wplywem-alkoholu-film-1764928032.jpg)





![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [30-11-2025] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-23-11-2025-1764493411.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze