Tegoroczne Triduum Maryjne składać się będzie z trzech elementów, poprowadzi je ks. Krzysztof Zubrzycki. Przez trzy dni wierni uczestniczyć będą w mszy św. o godz. 18. Na godz. 19.30 planowana jest procesja różańcowa z obrazem Matki Bożej Chełmskiej. O godz. 21 odprawiany zostanie Apel Maryjny.
Uroczystości odpustowe zaczynają się 7 września. Pierwszych pielgrzymów parafia witać będzie już o godz. 16. Na godz. 17.30 planowana jest Nowenna do Matki Bożej Chełmskiej.
Podczas mszy św. o godz. 18 wierni spotkają się z biskupem Józefem Wróblem. O godz. 21 rozpocznie się Apel Jasnogórski, później Droga Krzyżowa po Chełmskiej Kalwarii i Wieczór uwielbienia z zespołem Good God. O północy mszę świętą odprawią wspólnie księża rodacy oraz byli wikariusze. Już o godz. 1.30, czyli 8 września rozpocznie się różaniec fatimski. Na godz. 5.30 zaplanowano Godzinki.
Msze święte poranne zostaną odprawione o godz. 6, 7 i 8. Na godz. 9 zaplanowano mszę dla rodzin z błogosławieństwem małych dzieci, którego udzieli biskup Mieczysław Cisło.
Suma pontyfikalna rozpocznie się o godz. 11.30. Uczestniczyć w niej będą: arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz, metropolita mińsko-mohylewski, arcybiskup Stanisław Budzik, metropolita lubelski oraz biskupi Artur Miziński i Mieczysław Cisło. W trakcie eucharystii odbędzie się poświęcenie wieńców dożynkowych.
Na godz. 16 parafia zaprasza młodzież szkolną. Podczas specjalnego nabożeństwa bp Ryszard Karpiński poświęci przybory szkolne. Uroczystości odpustowe zakończy liturgia o godz. 18.
Po mszach św. o godz. 9, 11.30, 16 i 18 przewidziane jest błogosławieństwo róż.



![UMCS otworzył w Chełmie Centrum Kompetencji Europejskich [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-umcs-otworzyl-w-chelmie-centrum-kompetencji-europejskich-1765667532.jpg)
![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [14-12-2025]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-7-12-2025-1765669947.jpg)





![Śmierć na drodze. Mieszkaniec powiatu krasnostawskiego wjechał w autobus. Zginął na miejscu [ZDJĘCIA] W sobotę (6 grudnia) nad ranem w miejscowości Kolonia Siedliszczki. Kierujący audi zjechał na przeciwległy pas ruchu drogowego i zderzył się z autobusem.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-smierc-na-drodze-mieszkaniec-powiatu-krasnostawskiego-wjechal-w-autobus-zginal-na-miejscu-1765114551.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze