Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 2 lutego 2026 12:35
Reklama baner reklamowy
Reklama
Wystawa „Równe Szanse” w Chełmie

Chełm. Prezentacja twórczości osób z niepełnosprawnościami

Wernisaż wystawy „Równe Szanse” odbędzie się 10 czerwca o godzinie 11:00 w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie przy ulicy H. Wieniawskiego 15. Wydarzenie to stanowi okazję do zaprezentowania szerokiej publiczności prac wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej (WTZ) Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sawinie. Ekspozycja, będąca efektem zajęć z zakresu arteterapii i ergoterapii, będzie dostępna do 28 czerwca.
Chełm. Prezentacja twórczości osób z niepełnosprawnościami

Źródło: Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie

Uczestnicy WTZ w Sawinie, po raz pierwszy na taką skalę, przedstawią swoje dzieła powstałe w ramach różnorodnych pracowni. Wśród prezentowanych technik znajdą się między innymi: stolarstwo, krawiectwo, garncarstwo, ceramika, tkactwo, hafciarstwo diamentowe, wikliniarstwo, malarstwo, rysunek oraz zdobnictwo i dekoratorstwo. Warto podkreślić, że część prac została wykonana z surowców naturalnych oraz materiałów pochodzących z recyklingu, co dodatkowo świadczy o kreatywności i proekologicznym podejściu twórców.

Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Sawinie, działające od 19 grudnia 2003 roku pod egidą GOPS w Sawinie, odgrywają kluczową rolę w procesie rehabilitacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami. Uczestnictwo w zajęciach nie tylko wspomaga rozwój umiejętności, ale także dostarcza satysfakcji z tworzenia rękodzieła. Placówka prowadzi szereg pracowni podstawowych, takich jak pracownia gospodarstwa domowego, krawiecka, poligraficzna, rękodzielnicza, wikliniarsko-florystyczna, ceramiczno-techniczna, a także pracownia umiejętności społecznych i doradztwa zawodowego. 

Dodatkowo organizowane są zajęcia uzupełniające, dostosowane do indywidualnych możliwości i zainteresowań uczestników, obejmujące zajęcia plastyczne, muzykoterapię, konsultacje z psychologiem, rehabilitację zawodową i ruchową, zajęcia teatralno-taneczne, rekreację, wypoczynek oraz wycieczki.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Cóż za komunistyczny podział dróg w tej gminie. Boczne drogi mogą być w takim stanie że tylko terenówki i ciągniki przejadą. Brawo władzoData dodania komentarza: 2.02.2026, 10:38Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wykorzystują mrozy, by przygotować się na lato. Chcą stworzyć przestrzeń do rekreacjiAutor komentarza: robotnicaTreść komentarza: Ło matko, a co to za bazgroły?Data dodania komentarza: 2.02.2026, 08:31Źródło komentarza: Chełm. Twórczość Owika Oganesa Kazariana w Muzeum Ziemi ChełmskiejAutor komentarza: bicie pianyTreść komentarza: Panie Jakubie niech Pan nie idzie na wojnę z Ukrainą!Data dodania komentarza: 2.02.2026, 07:32Źródło komentarza: Prezydent Banaszek broni Chełma przed oskarżeniami ukraińskiej poetki: "Są pewne granice"Autor komentarza: SpinozaTreść komentarza: Od razu po specjalnej operacji wojskowej na ukrainie Panstwo Polskie powinno wprowadzić surowe wizy tak jak w krajach ucywilizowanych. W chwili obecnej może być tylko gorzej jeśli chodzi o relację które i tak byly fatalne.Data dodania komentarza: 1.02.2026, 16:53Źródło komentarza: Prezydent Banaszek broni Chełma przed oskarżeniami ukraińskiej poetki: "Są pewne granice"Autor komentarza: bądźmy normalniTreść komentarza: Nie brońcie zwykłego WARCHOLSTWA . Zgodnie z oczekiwaniami PiS - Talibów, doczekamy się brunatnych bojówek , oni ich wytrwale hodują.Data dodania komentarza: 1.02.2026, 15:26Źródło komentarza: Mieszkaniec Horodyszcza siedzi w areszcie. Wylał gnojowicę pod domem ministra
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama