Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Szczegóły wydarzenia

Gm. Chełm. III Powiatowy Festiwal Piosenki Biesiadnej

W Nowinach koło Chełma odbędzie się III Powiatowy Festiwal Piosenki Biesiadnej połączony ze sportowo-rekreacyjnym Świętem Rodzin Zastępczych. Wydarzenie, zaplanowane na 8 czerwca ma na celu integrację lokalnej społeczności, kultywowanie muzyki biesiadnej oraz promowanie lokalnej twórczości artystycznej.
Gm. Chełm. III Powiatowy Festiwal Piosenki Biesiadnej

Źródło: Powiat Chełmski

Festiwal rozpocznie się o godzinie 11:00 w amfiteatrze przy Domu Pomocy Społecznej w Nowinach (Nowiny 101, gm. Chełm). Głównym punktem programu będzie Konkurs Piosenki Biesiadnej, w którym wezmą udział zespoły i kapele z powiatu chełmskiego. Uczestnicy będą oceniani w trzech kategoriach: zespoły bez instrumentów lub z podkładem mp3, zespoły z akompaniamentem na żywo oraz kapele.

Oprócz konkursu muzycznego, na uczestników czekać będzie szereg atrakcji towarzyszących, mających na celu zapewnienie rozrywki dla całej rodziny. Wśród nich znajdą się występy taneczne ZTL Ballo z MDK, dmuchańce i animacje dla dzieci, malowanie twarzy, tatuaże, a także stoiska promocyjne kół gospodyń Wiejskich. Dodatkowo, zaplanowano pokazy służb mundurowych, takich jak Zakład Karny, Straż Pożarna, Wojsko i Policja, a także wystawę motocykli.

Celem festiwalu jest nie tylko zachowanie dziedzictwa kulturowego i promocja lokalnych artystów, ale również wzmacnianie więzi międzypokoleniowych oraz zachęcanie do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoelTreść komentarza: Rozdawanie 500+ nie zwiększyło dobrobytu u ludzi, tylko go zmniejszyło. Rząd nie daje, tylko zabiera.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:14Źródło komentarza: Pieniądze nie zwiększą liczby urodzeń. Trzeba  się otworzyć na inne rozwiązaniaAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: Może warto przesuwać przetargi na wiosnę i latem robić remonty niż w grudniu. I tak macie szczęście, że pogoda jest na plusie i bez śnieguData dodania komentarza: 4.12.2025, 09:16Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”Autor komentarza: RobertTreść komentarza: Czy teraz Miasto zaciągnie kredyt na wkład własny? Bo ze słów prezydenta (o ile dobrze pamiętam) wynikało, że 100 mln wyda na bieżące potrzeby.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 15:34Źródło komentarza: Ugoda w sprawie infrastruktury pod terminal intermodalny w Chełmie. Miasto przygotowuje kolejny przetargAutor komentarza: BezradnyTreść komentarza: To jakiś drogi ten tłuczeń bo cała podwyżka wyniesie ok.4150zł miesięcznie. To dwa samochody tłucznia miesięcznie.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 11:11Źródło komentarza: Gm. Białopole. Otworzyli oferty śmieciowych ofert. Samorządowcy przeżyli szok.Autor komentarza: SuperTreść komentarza: Niech remontują. Najpierw trzeba trochę postać w korkach żeby było lepiejData dodania komentarza: 3.12.2025, 07:01Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama