Akcja skierowana jest do osób zamieszkujących zabudowę jednorodzinną na terenie miasta, które złożyły deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Dla nich przygotowano trzy rodzaje pojemników przeznaczonych do selektywnej zbiórki:
- Żółty pojemnik – na metale i tworzywa sztuczne
- Zielony pojemnik – na szkło
- Niebieski pojemnik – na papier
Pojemniki można odbierać w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Bieławin 5. Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00–16:00 oraz w soboty od 7:00 do 14:00.
Warunkiem odbioru jest podpisanie umowy użyczenia pojemników – w tym celu należy przedstawić dowód osobisty.
Warto podkreślić, że to nie pierwsza tego typu akcja MPGK. Zarząd spółki liczy, że akcja spotka się z dużym zainteresowaniem, a nowe pojemniki ułatwią mieszkańcom codzienną segregację odpadów, przyczyniając się tym samym do poprawy stanu środowiska w Chełmie.
Czytaj także:



![Smakołyki na talerzach i polonez na dziedzińcu. Tak Krasnystaw świętował Majówkę z Karpiem [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-smakolyki-na-talerzach-i-polonez-na-dziedzincu-tak-krasnystaw-swietowal-majowke-z-karpiem-zdjecia-1777922891.jpg)




![Pożar w chełmskim Bieluchu. Akcja strażaków na terenie zakładu [FILM] Pożar w chełmskim Bieluchu. Akcja strażaków na terenie zakładu [FILM]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-pozar-w-chelmskim-bieluchu-sluzby-w-akcji-na-terenie-zakladu-film-1777354415.jpg)

![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [3-5-2026] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-26-4-2026-1777763633.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze