Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Coś dla małych i dużych!

Kosmiczna przygoda w Krasnymstawie – Światowa Noc Kosmonautyki

W piątek, 11 kwietnia, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie wspólnie z Polskim Towarzystwem Miłośników Astronomii Oddział Lublin zapraszają mieszkańców na wyjątkowe wydarzenie – Światową Noc Kosmonautyki. To niepowtarzalna okazja, by przenieść się w fascynujący świat kosmosu i poznać najnowsze odkrycia astronomiczne oraz osiągnięcia w dziedzinie astronautyki.
Kosmiczna przygoda w Krasnymstawie – Światowa Noc Kosmonautyki

Źródło: freepik

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:30 prelekcją Wiesława Krajewskiego, poświęconą Mieczysławowi Bekkerowi – pionierowi księżycowego automobilizmu. Następnie Zbigniew Jankowski przedstawi aktualności związane z podróżą na Jowisza i bieżące wydarzenia w astronautyce. O godzinie 16:30 Marcin Jarski opowie o nowym polskim astronaucie Sławoszu Uznańskim-Wiśniewskim.

Kolejnym punktem programu będzie wystąpienie Mikołaja Sabata z PTMA Kielce, który zaprezentuje projekt Hyades – polskiego teleskopu kosmicznego, który ma zbadać pochodzenie wody na Ziemi. Po tej prezentacji Marek Więckowski podzieli się ciekawostkami z orbity, a Łukasz Tkaczyk przybliży uczestnikom tajniki obserwowania meteorów przez mikroskop.

 Wieczorem, o 19:30, zaplanowano sesję pytań i odpowiedzi pod hasłem „Wszystko, co chcecie wiedzieć o Kosmosie”, a na zakończenie – od godziny 20:00 – będzie można prowadzić obserwacje nieba przez teleskopy.

Na uczestników czekają także dodatkowe atrakcje, takie jak obserwacja słońca przez teleskop, wystawy kosmiczne oraz ekspozycja modeli ciał układu słonecznego. Wszystko to odbędzie się w siedzibie biblioteki przy ul. Piłsudskiego 5 w Krasnymstawie.

Światowa Noc Kosmonautyki to świetna propozycja nie tylko dla pasjonatów astronomii, ale dla wszystkich ciekawych świata – tych małych i tych dużych. To wieczór pełen inspiracji, nauki i niesamowitych wrażeń prosto spod gwiazd. Wstęp jest wolny. 

Czytaj także: 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: kosmita Treść komentarza: Życie i zdrowie jest nie w naszych rękach, tylko w rękach Boga! Data dodania komentarza: 5.06.2026, 11:31 Źródło komentarza: Gm. Ruda-Huta. Szymka Zelenta wspiera także Ania Dąbrowska. Niezwykła wizyta w Dzień Dziecka Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Pojazdami terenowymi to po lesie jadą głownie myśliwi, ale to już niszczą drogi zgodnie z prawem... Data dodania komentarza: 5.06.2026, 11:00 Źródło komentarza: Gorąca debata o lasach w gminie Kamień. Padły ostre zarzuty Autor komentarza: m Treść komentarza: Mądrych inaczej nie brakuje. Zawsze znajdzie się ktoś, kto zostanie przyjacielem sakiewki. Data dodania komentarza: 4.06.2026, 10:13 Źródło komentarza: Chełm. Przyjaciele Republiki z siedzibą w miejskiej jednostce? Miasto odpowiada: umowy nie było Autor komentarza: m Treść komentarza: No właśnie. Módl się abyś nie musiał osobiście ogłaszać zbiórki. Data dodania komentarza: 4.06.2026, 09:58 Źródło komentarza: Gm. Ruda-Huta. Szymka Zelenta wspiera także Ania Dąbrowska. Niezwykła wizyta w Dzień Dziecka Autor komentarza: franek Treść komentarza: Nie jesteś odosobniony. Masz rację. Problem w tym, że wielu nie wie, lub nie chce wiedzieć o prawdzie z przeszłości. Od zarania dziejów ludzie wyżynali się na wzajem. Data dodania komentarza: 4.06.2026, 09:55 Źródło komentarza: Oburzenie po decyzji Wołodymyra Zełenskiego. Czy Chełm zwróci tytuł Miasta Ratownika?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama