Młodzież, podzielona na grupy, została wciągnięta w wir rozwiązywania zagadek i szyfrów, ukrytych w różnych zakamarkach biblioteki. Każda wskazówka była nie tylko świetną zabawą, ale przede wszystkim doskonałym sprawdzianem wiedzy historycznej. Uczniowie, posługując się prasą konspiracyjną znajdującą się w zbiorach biblioteki, analizowali przyczyny i skutki wybuchu Powstania Warszawskiego, a także starali się zrozumieć różnorodność poglądów na ten temat.
Dzięki takiej formie zajęć młodzież nie tylko przyswoiła sobie wiedzę o powstaniu, ale także rozwinęła umiejętności pracy zespołowej i krytycznego myślenia. Warsztaty „Nasza godzina W” to element szerszego projektu „Godzina „W” – niezłomność i pamięć”, którego celem jest upamiętnienie bohaterstwa Powstańców Warszawskich oraz kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodego pokolenia.
Warsztaty pokazały, że historia może być fascynująca, a biblioteka jest miejscem, gdzie można nie tylko wypożyczyć książki, ale także aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym.
Zwieńczeniem lekcji było napisanie "Listu do Powstańca". Młodzi ludzie, zainspirowani poznaną historią, mieli okazję wyrazić swoje emocje i refleksje.
Innowacyjne podejście do edukacji historycznej, zastosowane w Chełmskiej Bibliotece Publicznej, może być inspiracją dla innych placówek do organizacji podobnych wydarzeń. Dzięki takim inicjatywom pamięć o Powstaniu Warszawskim trwa i jest przekazywana kolejnym pokoleniom.
Czytaj także:



![Nie przegap [5-7 grudnia]: Mikołajki, wystawy, koncerty, konkursy](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-nie-przegap-5-7-grudnia-mikolajki-wystawy-koncerty-konkursy-1764940108.jpg)
![Podczas wycinki upadające drzewo uderzyło mężczyznę. Zabrany do szpitala śmigłowcem LPR [FILM]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-podczas-wycinki-upadajace-drzewo-uderzylo-mezczyzne-zabrany-do-szpitala-smiglowcem-lpr-film-1764936663.jpg)
![Zginął 46-letni motorowerzysta. Sprawca uciekł z miejsca wypadku. Był pod wpływem alkoholu [FILM]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-uciekl-z-miejsca-wypadku-byl-pod-wplywem-alkoholu-film-1764928032.jpg)


![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [30-11-2025] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-23-11-2025-1764493411.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze