Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 06:38
Reklama

Wystawa: "Alma Mater" Urszuli Bydlińskiej

14 czerwca o godz. 17.30 odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Urszuli Bydlińskiej. Ekspozycja zorganizowana została w Galerii Nova Chełmskiej Biblioteki Publicznej.
Wystawa: "Alma Mater" Urszuli Bydlińskiej

Urszula Bydlińska zajmuje się malarstwem olejnym, jest samoukiem. Artystycznie podejmuje próbę wskrzeszenia starych dworków i cerkwi. Przenosi na płótno pejzaże, uwiecznia zaobserwowaną scenerię. Tworzy także kopie prac znanych autorów. Podejmuje tematykę nie tylko cielesną, żywą, ale także duchową, w głównej mierze sakralną.

Na wystawie w bibliotece artystka zaprezentuje cykl Madonn karmiących. Wszystkie prace są wykonane techniką olejną na płótnie, a postaci Matki Bożej zostały namalowane przy użyciu skrajnych barw czarnej i białej. Ten ascetyczny obraz Matki nawiązuje do okresu brzemienności kobiety wybranej przez Boga, Jej losu, odtrącenia także tułaczki, Matki cierpiącej pod krzyżem, ale też na pewno odwołuje się do ludzkiego cierpienia, problemów zarówno w czasach przeszłych, jak i współczesnych.

Aspiracją i zamysłem Urszuli Bydlińskiej było stworzenie cyklu, który stałby się kontemplacją, zarówno nad cielesnością Matki Boskiej-Kobiety na przestrzeni wieków, jak i też jej współczesną afirmacją.

Autorka wystawy "Alma Mater" jest artystką rozmyślną, która poza przedstawieniem piękna i boskości kobiety młodej, dającej pokarm nowemu życiu, spekuluje i prowokuje, nadaje wyższy wymiar swoim pracom i nie pozostawia odbiorcy swoich prac obojętnym.

Podczas wernisażu artystce towarzyszyć będzie chełmski bard Marek Miszczuk, którego koncert ballad wzbogaci spotkanie w Galerii Nova. Wstęp wolny.


Podobne tematy:

Słowiańskie widowisko już w ten weekend [CZYTAJ]


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: A w Chelmie chca po 8500 za m2 kosmosData dodania komentarza: 08.08.2022, 10:43Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: OnaTreść komentarza: Miki zobaczymy jak teraz będą łatane i czy w ogóle będą . Będą dobre zmiany zresztą już są !!!Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:40Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: ChełmiankaTreść komentarza: Dziwne rzeczy , że spółka miejska jest niezależnym podmiotem jeśli chodzi o kasę . Naprawdę są powody do przechwałek że chce się zamknąć firmę tylko pieniędzy na wypłaty nie było . Wstyd panie prezydencie żeby ludzie nie mieli co do garnka włożyć . Jednak może przy następnych wyborach ludzie zmienią zdanie na temat pana i pana rządów .Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:39Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: szkoda pieniędzy na takie remonty skoro już teraz pojawiły się dziury w tych łatanych miejscachData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:53Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: stali tam do 18 - co najmniej 5 godzin blokowali drogęData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:50Źródło komentarza: Chełm. Skoda zderzyła się z mercedesem na skrzyżowaniu [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama