Sprawdźcie, o czym przeczytacie w tym tygodniu:
- Szarpanina w starostwie! Interweniowała policja
Starosta krasnostawski Janusz Szpak został zaatakowany przez mężczyznę, z którym miał już wcześniej konflikty. Sprawca odepchnął starostę, a następnie wtargnął do jego pokoju. Na miejsce wezwano policję, która uspokoiła sytuację. Piotr Ślusarczyk, który jest znany z krytyki władz samorządowych, twierdzi, że został bezpodstawnie wyproszony z urzędu i zastraszony.
- We dwóch skatowali 22-latka
Na trzy miesiące do aresztu trafiło dwóch mężczyzn, którzy pobili 22-latka. Sprawcy zaatakowali mężczyznę w parku w Żółkiewce.
- Domowy agresor zatrzymany
Krasnostawscy policjanci zatrzymali 32-latka, który już od kilku miesięcy znęcał się nad matką. Mężczyzna został osadzony w areszcie, grozi mu do 5 lat za kratkami.
- Pedofil namierzony w Holandii
24-letni mieszkaniec powiatu krasnostawskiego za przestępstwa o charakterze pedofilskim poszukiwany był od 2020 r. Europejskim Nakazem Aresztowania i 3 listami gończymi. Zatrzymano go dzięki współpracy „łowców głów” z KWP w Lublinie z policjantami z Holandii i Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji oraz europejskiej sieci współpracy policyjnej – ENFAST.
- Kubacki zastąpił Piotrowskiego
W gminie Chełm 0bowiązki dotychczasowego zastępcy wójta Wiesława Kociuby przejął przewodniczący rady gminy VIII kadencji samorządu, Artur Kubacki. Jaki jest powód tych zmian?
- Nowi szefowie prokuratur
Prokurator krajowy Dariusz Korneluk odwołał prokuratorów, którzy pełnili w naszym okręgu kierownicze funkcje. Powołał też nowych szefów i ich zastępców.
- Do tanga trzeba dwojga
W rozmowie z Rafałem Czyżykiem starosta chełmski Piotr Deniszczuk mówi o minionych wyborach samorządowych, odnosi się do sprawy prokuratorskich zarzutów, układu sił w nowej radzie powiatu oraz planów na najbliższe 100 dni pracy nowego zarządu powiatu.
- Pokoleniowa zmiana w prezydium
Po prawie dwóch tygodniach wznowiono pierwszą sesję Rady Miasta Chełm. W końcu też poszczególne ugrupowania doszły do porozumienia i wybrano prezydium rady.






![Wypadek z udziałem dwóch samochodów. 3 osoby trafiły do szpitala [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-bortatycze-kolonia-wypadek-z-udzialem-dwoch-samochodow-3-osoby-trafily-do-szpitala-zdjecia-1765725358.jpg)




![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [14-12-2025] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-7-12-2025-1765669947.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze