Marcel Weremczuk startował w kategorii wagowej do 61 kg. W pojedynku o brązowy medal stanął w szranki z zawodnikiem szczebla międzynarodowego i bardziej doświadczonego w tej dyscyplinie. To sprawiło, że ostatecznie zakończył rywalizację na piątym miejscu.
- Marcel stanął przed dużym wyzwaniem, ale sport to nie tylko ciągłe wygrywanie - podsumowuje trenerka Songo Katarzyna Kornicka. - Mimo przegranej poradził sobie bardzo dobrze, ponieważ zdobywał punkty, a to jest tutaj najważniejsze. Sama kwalifikacja na Olimpiadę jest dla niego dużym wyróżnieniem, gdyż jest to zawodnik o krótkim stażu jeśli chodzi o starty, a na arenie ogólnopolskiej był to jego debiut. Marcel ma dobrą dynamikę i szybkość przyswajania nowych umiejętności, więc mamy nadzieję, że w kolejnych startach stanie na podium.
Wspólnie taekwondocy z województwa lubelskiego, wśród których znalazł się również Marcel Weremczuk, zajęli trzecią lokatę w klasyfikacji drużynowej.
Czytaj również:









![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [1-2-2026] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-25-1-2026-1769901652.jpg)
![Pożar przy ulicy Popiełuszki w Chełmie. Kłęby dymu nad miejskim targowiskiem [ZDJĘCIA] Pożar przy ulicy Popiełuszki w Chełmie. Kłęby dymu nad miejskim targowiskiem [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-pozar-przy-ulicy-popieluszki-w-chelmie-kleby-dymu-nad-miejskim-targowiskiem-1769943974.jpg)


![Krasnystaw. Wpadli prosto w ręce mundurowych. Zuchwała kradzież i nieudana próba oszustwa [FILM] Krasnystaw. Wpadli prosto w ręce mundurowych. Zuchwała kradzież i nieudana próba oszustwa [FILM]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-krasnystaw-wpadli-prosto-w-rece-mundurowych-zuchwala-kradziez-i-nieudana-proba-oszustwa-film-1769693639.jpg)



Napisz komentarz
Komentarze